Лікування гострої респіраторної вірусної інфекції у Львові

Можливо, вас цікавлять лікарі терапевти

Гостра респіраторна вірусна інфекція — це вірусне ураження носа, легень, трахей або всієї респіраторної системи, що спричиняє ускладнене дихання та загальне ослаблення організму. Передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. Ускладнення найчастіше виникають у людей похилого віку або осіб із порушеннями у роботі імунної системи. За відомостями ВООЗ, щороку 2,6 млн дітей помирає від ГРВІ.

Симптоми:

• закладеність легенів або носа;
  • кашель;
  • запальні процеси горла;
  • загальна слабкість;
  • водянисті слизові видалення із носа;
  • болі у м’язах;
  • жар та озноб;
  • ускладненість дихання;
  • недостатній рівень кисню у крові;
  • часті відчуття та стани запаморочення.

Як лікувати

Лікування базується на усуненні токсичних впливів, зволоженні слизових оболонок та подоланні симптомів. Вирізняють декілька основних методів лікування ГРВІ.

• Застосування речовини озельтамівір, що ефективна лише проти вірусів групи А та В.
  • При дезінтоксифікації пацієнт п’є велику кількість рідини, щоб не лише вивести шкідливі речовини, а й відновити рівень рідини. Не варто вживати алкогольні напої. Їсти багато не рекомендується, щоб не сприяти розповсюдженню токсинів.
  • Зволоження слизових оболонок забезпечує підвищення місцевого імунітету. Використовуються спреї, основа яких — кухонна сіль або морська вода. Ефективне доповнення — зволожувачі повітря та вологі прибирання приміщення.
  • Симптоматичне лікування базується на усуненні найбільш неприємних ознак ГРВІ. При підвищеній температурі застосовуються препарати, де діючою речовиною виступає парацетамол чи ібупрофен. А щоб позбутись набряку слизової оболонки, використовуються деконгестанти.

Яку діагностику проходити

Лікар вивчає прояви захворювання при безпосередньому огляді та на основі показань пацієнта. Використовує експрес-методи, ПЛР діагностику та метод визначення нейрамінідазної активності. Підвищені показники лімфоцитів та ШОЕ у крові свідчать про ускладнений перебіг ГРВІ. Головне завдання діагностики — встановити збудник захворювання, для чого використовуються лабораторні методи.

Наслідки

Ускладнення ГРВІ:

• пневмонія;
  • бронхіоліт;
  • гайморит;
  • синусит;
  • бронхіт;
  • фронтит;
  • середній отит;
  • менінгіт;
  • мінінгоенцефаліт;
  • неврит;
  • помилковий круп;
  • судоми;
  • аритмія;
  • міокардити;
  • летальний кінець.

У дітей захворювання стає причиною:

• холангіту;
  • інфекцій сечостатевої системи;
  • панкреатиту;
  • септикопіємії.

Львів вул. Донцова, 20/2а р.Личаківський
Приватна медична клініка "СаВаМед" спеціалізується на наданні послуг в області отоларингології та діагностики, акушерства та гінекології. Прийом проводять висококваліфіковані доктора, що мають...