Тривалість менструального циклу (Продолжительность менструального цикла)

- Менструальний цикл проходить протягом чотирьох етапів
- Середня тривалість менструального циклу
- Як розрахувати тривалість менструального циклу
Менструація (регули) – це природний процес, який супроводжується регулярними кров'янистими виділеннями з матки. У 11 -14 років у дівчаток настає перша менструація (менархе) і продовжується до закінчення репродуктивного віку жінки (45-55 років).
Менструальний цикл проходить протягом чотирьох етапів:
- Менструація (перший - четвертий день) – матка відкидає верхній шар, що складається зі слизу та крові.
- Фоллікуліновий етап (п'ятий – тринадцятий день). Відбувається дозрівання та зростання фолікула, в якому виробляються естрогени. Ці гормони необхідні для повноцінної роботи матки.
- Овуляція (чотирнадцятий день). У цей період в організмі спостерігається високий рівень естрогенів, що провокує руйнування фолікула і вихід дозрілої, готової до запліднення яйцеклітини.
- Лютеотропна фаза (шістнадцятий – двадцять восьмий день). На місці фолікула, що розірвався, утворюється жовте тіло, яке виробляє прогестерон. Під дією цього гормону оболонка матки стає більш щільною. У цей період яйцеклітина готова до запліднення. Якщо цього немає, то загибель дозрілої яйцеклітини неминуча. Жовте тіло перестає функціонувати, рівень гормонів знижується, шар пухкої оболонки матки відкидається, і починаються регули. Іноді цей процес супроводжується болючими відчуттями, слабкістю.
Середня тривалість менструального циклу
Його тривалість індивідуальна і багато в чому залежить від особливостей організму жінки.Фахівці говорять про те, що згідно з нормою він триває 28 днів, але існують допустимі відхилення (на кілька днів більше або менше). Наприклад, він може бути 32 дні чи 24. Якщо цикл нерегулярний, то лікарі говорять про порушений процес овуляції.
На думку гінекологів, його коливання залежать від віку жінки.
- У дівчат – підлітків цикл дуже нестабільний, але поступово він встановлюється.
- У 25-35 років регули набувають систематичного характеру. Саме цей вік вважають найбільш сприятливим для вагітності та пологів.
- Після 40 - ка років місячні стають більш короткими та непередбачуваними.
Як розрахувати тривалість менструального циклу
Слід фіксувати тривалість циклів протягом півроку.Потрібно виявити самий нетривалий і найбільш довгий серед них.Вважати кількість днів у циклі треба з першого дня регульованих і до початку наступних. З чисел, які склали дні найдовшого і найтривалішого циклів, треба відібрати вісімнадцять і десять днів.
Перше отримане значення – це кількість безпечних днів від початку місяця. Друга цифра також означає несприятливі для зачаття дні наприкінці місяця. А тимчасовий відрізок між цими двома показниками - найбільш підходящий для вагітності. Одним із найефективніших способів розрахунку циклу вважають систематичний вимір базальної температури. Її вимірюють рано-вранці за допомогою градусника, яке вводять у задній прохід на п'ять-шість хвилин. Вимірювати температуру тіла необхідно щодня протягом місяця.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
На початку циклу вона зазвичай досягає рівня 37 градусів. За кілька днів вона знижується до 36 градусів. Через п'ять-шість днів вона знову підвищується до 37,5 градусів, це значення зберігається до закінчення циклу, трохи падаючи перед початком кров'янистих виділень. При настанні вагітності температура буде такою ж високою, як і всередині циклу.
Переклад російською мовою:
- Менструальный цикл проходит в течение четырех этапов
- Средняя продолжительность менструального цикла
- Как рассчитать продолжительность менструального цикла
Менструация (регулы) - это естественный процесс, который сопровождается регулярными кровянистыми выделениями из матки. В 11 -14 лет у девочек наступает первая менструация (менархе) и продолжается до окончания репродуктивного возраста женщины (45-55 лет).
Менструальный цикл проходит в течение четырех этапов:
- Менструация (первый - четвертый день) – матка отторгает верхний слой, состоящий из слизи и крови.
- Фолликулиновый этап (пятый – тринадцатый день). Происходит созревание и рост фолликула, в котором производятся эстрогены. Эти гормоны необходимы для полноценной работы матки.
- Овуляция (четырнадцатый день). В этот период в организме наблюдается высокий уровень эстрогенов, что провоцирует разрушение фолликула и выход созревшей, готовой к оплодотворению яйцеклетки.
- Лютеотропная фаза (шестнадцатый – двадцать восьмой день). На месте разорвавшегося фолликула образовывается желтое тело, которое вырабатывает прогестерон. Под действием этого гормона оболочка матки становится боле плотной. В этот период яйцеклетка готова к оплодотворению. Если этого не происходит, то гибель созревшей яйцеклетки неизбежна. Желтое тело перестает функционировать, уровень гормонов понижается, слой рыхлой оболочки матки отторгается, и начинаются регулы. Иногда этот процесс сопровождается болевыми ощущениями, слабостью.
Средняя продолжительность менструального цикла
Его длительность индивидуальна и во многом зависит от особенностей организма женщины. Специалисты говорят о том, что, согласно норме, он длится 28 дней, но существуют допустимые отклонения (на несколько дней больше или меньше). К примеру, он может быть 32 дня или 24. Если цикл нерегулярный, то врачи говорят о нарушенном процессе овуляции.
По мнению гинекологов, его колебания зависят от возраста женщины.
- У девушек – подростков цикл очень нестабильный, но постепенно он устанавливается.
- В 25-35 лет регулы приобретают систематический характер . Именно этот возраст считают наиболее благоприятным для беременности и родов.
- После 40 - ка лет месячные становятся более короткими и непредсказуемыми.
Как рассчитать продолжительность менструального цикла
Следует фиксировать длительность циклов на протяжении полугода. Нужно выявить самый непродолжительный и наиболее долгий среди них. Считать количество дней в цикле надо с первого дня начавшихся регул и до начала следующих. Из чисел, которые составили дни наиболее долгого и самого непродолжительного циклов надо отнять восемнадцать и десять дней.
Первое полученное значение – это количество безопасных дней от начала месяца. Вторая цифра также означает неблагоприятные для зачатия дни в конце месяца. А временной отрезок между этими двумя показателями -наиболее подходящий для беременности. Одним из самых эффективных способов расчета цикла считают систематическое измерение базальной температуры. Ее измеряют ранним утром с помощью градусника, которое вводят в задний проход на пять-шесть минут. Измерять температуру тела необходимо ежедневно на протяжении месяца. В начале цикла она, обычно достигает уровня 37 градусов. Через несколько дней она понижается до 36 градусов. Через пять – шесть дней она снова повышается до 37,5 градусов, это значение сохраняется до окончания цикла, немного падая перед началом кровянистых выделений. При наступлении беременности температура будет такой же высокой, как и в середине цикла.







