Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Що робити, якщо діагностовано запалення жовчного міхура?

Що робити, якщо діагностовано запалення жовчного міхура?

Холецистит – запалення жовчного міхура. Жовчний міхур є невеликим органом грушоподібної форми, розташований у правій частині живота (черевної порожнини) під печінкою. Жовчний міхур містить травну рідину (жовч), що виділяється в тонку кишку.

У більшості випадків камені в жовчному міхурі, що закупорюють трубку, що виходить із жовчного міхура, викликають холецистит. Це призводить до накопичення жовчі, яка може спричинити запалення. Інші причини холециститу включають проблеми з жовчними шляхами, пухлини, серйозні захворювання та деякі інфекції.

Якщо не лікувати, холецистит може призвести до важких, іноді небезпечних для життя ускладнень, таких як розрив жовчного міхура.

Симптоми холециститу можуть включати:

 • сильний біль у верхній правій частині або в центрі живота;
 • біль, що поширюється на праве плече або спину;
 • болючі відчуття при доторкуванні до живота;
 • порушення перетравлення їжі;
 • гіркота в роті;
 • нудота;
 • блювання;
 • лихоманка

Симптоми холециститу часто виникають після прийому їжі, особливо великої або жирної.

Діагностика холециститу

Зазвичай лікар запитує, чи був у людини в анамнезі холецистит, оскільки він часто рецидивує. Також він проведе фізичне обстеження.

Тести візуалізації, які можуть бути показані, включають:

 • Загальний аналіз крові: високий рівень лейкоцитів може вказувати на інфекцію. Високі рівні білірубіну, лужної фосфатази та амінотрансферази в сироватці також можуть допомогти лікарю поставити діагноз.
 • КТ або УЗД: зображення жовчного міхура можуть виявити ознаки холециститу.
 • Сканування гепатобіліарної імінодіоцтової кислоти: також відоме як холецистографія, або гепатобіліарне сканування. Це сканування створює зображення печінки, жовчного міхура, жовчних шляхів і тонкої кишки.
Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Інформація, отримана з цих тестів, дозволяє лікарю відстежувати виробництво та потік жовчі з печінки в тонкий кишківник. При цьому вони можуть визначити, чи є засмічення, і, якщо так, підтвердити його місцеперебування.

Лікування холециститу зазвичай проходить в стаціонарі. Лікування може включати:

 • Спеціальна лікувальна дієта.
 • Приймання анальгетиків.
 • Антибіотики для лікування інфекції.
 • Видалення жовчного міхура. Хірурги можуть виконати видалення жовчного міхура, що називається холецистектомією, шляхом відкритого висічення черевної порожнини або лапароскопії.
 • Осушення жовчного міхура для лікування та запобігання поширенню інфекції (черезшкірна холецистостомія).
 • Видалення жовчних каменів в області закупорки загальної жовчної протоки.

Профілактика холециститу

Ви можете зменшити ризик холециститу, вживаючи наступних заходів для запобігання утворенню жовчних каменів:

 • Худніть повільно. Швидка втрата ваги може збільшити ризик утворення каменів у жовчному міхурі.
 • Підтримуйте здорову вагу. Надмірна вага підвищує ймовірність утворення каменів у жовчному міхурі. Щоб досягти здорової ваги, зменште споживання калорій і збільште фізичну активність. Підтримуйте здорову вагу,
 • продовжуючи правильно харчуватися та займатися спортом.
 • Виберіть здорову дієту. Дієти з високим вмістом жиру та низьким вмістом клітковини можуть збільшити ризик утворення каменів у жовчному міхурі. Щоб знизити ризик, виберіть дієту з високим вмістом фруктів, овочів і цільного зерна.
У відділенні за адресою вул. Декабристів, 5 проводяться всі види ультразвукових досліджень, приймаються всі види лабораторних досліджень крові, гінекологічних та урологічних мазків, аналізи калу і сечі.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 07:30-19:00 Сб: 08:00-15:00 Нд: 08:00-15:00
У філії діагностичного центру «Дніпролаб» по вул. вул. Харківське шосе, 56 проводять дуплексне сканування, пренатальну діагностику на всіх термінах вагітності та інші ультразвукові дослідження
Записатися на прийом
Пн — Пт: 07:30-19:00 Сб: 08:00-15:00
Бровари вул. Шевченко, 10 В (оф. 6)
8,8
Багатопрофільна клініка для дорослих і дітей, з сучасним обладнанням, денним стаціонаром, функціональної діагностикою і фізіотерапією. Працює ортопедичний салон. Приймають такі фахівці як педіатр, терапевт, ортопед-травматолог, ревматолог, флеболог, лор, невролог.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00 Нд: 08:00-20:00
8,3
Унікальний і єдиний в Україні багатопрофільний Шпиталь надає послуги за напрямками гінекологія, дерматологія, кардіологія, терапія, отоларингологія, неврологія, травматологія, урологія, УЗД діагностика, ендоскопія.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-15:00 Нд: 09:00-15:00
Київ вул. Якуба Коласа, 2 Д м.Житомирська47 21
8,1
Медичний центр "Viva" на Борщагівці розташовується на першому поверсі нової будівлі. Основними принципами роботи центру є високий професіоналізм персоналу, турбота про зручність відвідувачів, грамотний підхід до планування й організації лікувального-діагностичного процесу. Клініка спеціалізується на визначенні ефективності лікування багатьох захворювань в усіх напрямках. У медичному центрі проводяться хірургічні операції з подальшим наглядом на денному стаціонарі. Центр оснащений новою сучасною операційною та комфортабельним стаціонаром. Усі необхідні дослідження проводятися на базі клініки.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 08:00-21:00 Нд: 08:00-21:00
Лікувально-діагностичний центр VitaLine надає широкий спектр послуг для дорослих і дітей за наступними напрямками: ультразвукова та функціональна діагностика, лабораторні аналізи, гінекологія, дерматологія, імунологія, педіатрія та терапія, отоларингологія, урологія та ендокринологія, лазерная епіляція. Заклад оснащений сучасним інноваційним обладнанням, за допомогою якого виконуються найскладніші дослідження і маніпуляції.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-19:00 Сб: 10:00-16:00
Київ пер. Обсерваторний, 3 А (лабораторний корпус інституту урології) м.Золоті ворота17 8 м.Університет17 8
8,1
Клініка медичної діагностики "Life Scan" — діагностичний центр, що надає пацієнтам широкий перелік послуг в області інструментальної діагностики (комп'ютерна томографія). Обстеження виконується передовим томографічним обладнанням преміум класу. 128 зрізовий томограф дозволяє здійснювати швидке і точне сканування організму з мінімальними перешкодами, при мінімальному променевому навантаженні всього за кілька хвилин.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-20:00 Нд: 10:00-18:00
Oxford Medical (Оксфорд медікал) у Тернополі на Бандери спеціалізується на наданні лікувально-діагностичних послуг для пацієнтів за наступними напрямками: ультразвукова та функціональна діагностика, сімейна медицина, педіатрія, терапія, косметологія, ендокринологія, неврологія, маммология, проктология. У медичному центрі теж ведуть прийом кардіолог, нефролог, алерголог, травматолог, міколог, флеболог та інші спеціалісти.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00