Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Середній отит у дітей

Киев вул. Златоустівська, 16
4,0
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-21:00Сб: 08:00-20:00Нд: 08:00-20:00

Отоларинголог

22 роки досвіду

7,85
Середній отит у дітей

Інтерв'ю з лікарем-отоларингологом сімейної клініки "Амеда", Роля Сергієм Миколайовичем.

Середній отит за останніми міжнародними тенденціями — це патологія слухової труби — тубарна дисфункція, продовження інфекції, яка виникає в носоглотці, як правило, вже потрапляє в середнє вухо. У нормі носоглотка з’єднана з середнім вухом за допомогою слухової труби, у дітей ця труба дуже коротка, і інфекція може потрапити з носоглотки через неї, коли діти сильно дують носом або шляхом міграції мікроорганізмів.

Виникнення середнього отиту у дітей частіше всього починається з віруса, а далі вже приєднується якась бактеріальна флора. Сучасна терапія середнього отиту дуже чітко ставить межу, де потрібно одразу використовувати антибіотики, а де спостерігати. Із урахуванням тенденцій у світі, що антибіотики не призначаються просто так і для того, щоб тримати під контролем штами мікроорганізмів, які резистентні до антибіотиків, терапію антибактеріальними препаратами починають пізніше або взагалі не призначають.

За статистикою до 80 % середніх отитів закінчуються без антибіотиків. І лише 20 % потребують призначення антибактеріальної терапії одразу.

Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Категоричним є застосування антибіотиків у двох випадках: вік дитини до 2-х років і важкий перебіг хвороби (температура більше 38, сильні болі і т. д.). У таких випадках антибіотик призначається негайно. За згодою сторін і за умови того, що дитину можуть показати лікарю, процес призначення антибіотиків відкладається десь на добу-дві. Якщо, наприклад, за добу дитині стало гірше або стан не змінився, лиш тоді призначають антибіотики. Як правило, призначаються судинозвужуючі краплі в ніс, протизапальні засоби, які пригнічують запалення в носоглотці та в середньому вусі, призначаються протизапальні краплі в вухо, які знімають біль і мають протизапальний вплив на барабанну перетинку.

— Які взагалі основні симптоми?

Діти молодшого віку труть вухо, не дають до нього торкнутися. Справа в тому, що в дитячому віці повноцінний зовнішній слуховий прохід не сформований, тому при надавлюванні на козелок виникає дуже сильний біль, в дорослих вже такого немає. Температура може бути як критична (під 38), так і субфебрильна. Температура — це здатність організму відповідати в тій чи іншій формі на інфекцію. У когось організм реагує гіперреактивно, може бути висока температура, у когось, навпаки, гіпореактивно.

— А чи можна якусь групу ризику виділити?

Це діти, які мають хронічні проблеми з носоглоткою: аденоїдити, постійний нежить. У цих дітей середній отит виникає частіше.

— Діагностика — це просто первинний огляд чи потрібні якісь лабораторні дослідження?

Для того щоб чітко зрозуміти, бактеріального чи вірусного генезу середній отит, потрібно зробити аналіз крові. А так в принципі найголовніше — це огляд дитини.

— Які можуть бути ускладнення, якщо не вилікувати або недолікувати?

Це внутрішньочерепні ускладнення: абсцес мозку, мастоїдити, які можуть призводити навіть до летальних випадків. Може виникати прорив барабанної перетинки. Хоча вважається, що це не категоричне ускладнення, але до нього краще не доводити. Навіть в тих випадках, коли вже є вип’ячування при середньому гнійному отиті, краще зробити розтин, зняти компресію, і тоді перетинка краще загоюється. Також можлива хронізація процесу, при якому постійно, майже все життя, потрібно лікуватися або ж робити операцію-тимпанопластику задля закриття дефекту барабанної перетинки.

— Яка профілактика?

Необхідно тримати ніс в порядку. При виникненні нежиті слід завжди використовувати сольові спреї в ніс. Перше, що мають знати батьки, — не використовувати дуже довго судинозвужуючі краплі, слідкувати за станом носоглотки.

— Чи можна якось полегшити стан дитини в домашніх умовах?

Дати знеболююче згідно з віком дитини — це може бути Парацетамол або Нурофен в сиропі. Можна закапати в вухо ліки, які знеболюють барабанну перетинку, наприклад, Отіпакс. Категорично не можна гріти, тому що є різні стадії отиту. У деяких випадках гріти категорично заборонено. Використання народних засобів при гострих отитах недоцільне.

— Які ще помилки не слід допускати при отиті?

Потрібно слідкувати, як дитина «видуває» ніс. Слід навчити правильно видувати ніс: спочатку видувається одна ніздря, а потім друга. Якщо дитина не вміє видувати, найчастіше сама дитина і надуває собі отит. Сильне дуття провокує потрапляння інфекції через слухову трубу в середнє вухо. Можна використовувати аспіратори, вони бувають різних типів. При використані аспіратора необхідно спочатку розріджати слиз сольовими спреями, а потім прибирати його з носових ходів. Для дітей молодшого віку за цим мають слідкувати батьки.

— Які ще можуть бути причини погіршення слуху у дитини?

Нейросенсорна приглухуватість або вроджена патологія слуху, яка має визначатись на ранніх етапах, тому що ці загрозливі стани йдуть без виражених симптомів. Тому необхідно бути дуже уважним до своєї дитини і стежити, як вона реагує на звуки.

— А є якісь вправи, щоб можна було зрозуміти, дитина чує чи не чує?

Спостерігати за реакцією дитини на сторонні звуки — пошуміти іграшкою, поплескати в долоні. Необхідно слідкувати за станом дитини, за станом носоглотки, вчасно звертатись за допомогою до лікаря і не займатись самолікуванням.

Вінниця ш. Хмельницьке, 92 (пов. 2)
9,0
Багатопрофільний медичний центр “Моє здоров’я” займається діагностикою, лікуванням та профілактичними діями по 15 напрямкам дорослої та дитячої медицини.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00
Вінниця вул. Георгія Нарбута 3
8,2
Вам потрібно пройти інформативне та достовірне КТ у Вінниці? Діагностичний центр Медіскан - сучасний експертний рівень комп’ютерної томографії! Вагомі переваги Діагностичного центру «Медіскан» це 64-х зрізовий комп’ютерний томограф Siemens Somatom Go.Up і згуртована команда кваліфікованих лікарів-рентгенологів вищої кваліфікації зі стажем не менше 12 років.. Для пацієнтів, ми пропонуємо швидкий час дослідження, від 3 хвилин, революційно низька доза опромінення для пацієнта, 3D - зображення, контрастні дослідження із застосуванням синхронізованого інжектора, новітнє покоління надчутливих детекторів і обстеження пацієнтів з максимальною вагою до 200 кг.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00
Вінниця пр-т Юності, 10 А
8,2
Багатопрофільний медичний центр “Радамед” пропонує медичну допомогу в діагностиці та лікуванні по 10 напрямкам для дітей та дорослих. Фахівці клініки мають вищу категорію кваліфікації.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 10:00-18:00 Сб: 09:00-14:00
Медичний центр шкіри і терапії Milner-Mediсal більше 20 років спеціалізується в області виявлення і видалення шкірних новоутворень і меланоми.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-17:00 Сб: 09:00-17:00
Медичний кабінет "Лорідан" спеціалізується в області лікування ЛОР-захворювань методом спелеотерапії, лазерної терапії, ендоскопії і малоінвазивної хірургії.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-14:00
Консультативно-діагностичний центр "Олександрівський" створений у 2008 році, займається магнітно-резонансним скануванням організму. Спеціалісти центру мають високу кваліфікацію.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-21:00 Сб: 09:00-17:00
Спеціалізований діагностичний центр "Сучасні діагностичні системи" займається всебічним скануванням внутрішніх органів для визначення причини захворювань. Основні послуги — ультразвукова діагностика, магнітно-резонансна томографія, комп`ютерна томографія.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00 Нд: 08:00-20:00
Київ вул. Чорних Запорожців (Петра Запорожця), 26 м.Дарниця39 13 м.Чернігівська41 11
8,1
Медичний центр "Сучасні діагностичні системи" спеціалізований у сфері обстеження і постановки діагнозу за допомогою високотехнологічного обладнання. У центрі надаються такі послуги - ультразвукова діагностика (УЗД), магнітно-резонансна томографія (МРТ), комп`ютерна томографія (КТ).
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-18:00 Нд: 09:00-18:00