Рекомендації для святкового столу
Передсвяткові приготування — завжди хвилюючий період, особливо, якщо планується прихід гостей. Головне завдання хазяїв заключається в тому, щоб смачно нагодувати друзів, подбати про розваги та весело провести час. Прийом гостей — відповідальний захід, до якого потрібно готуватися заздалегідь, щоб в останній момент не бігати по магазинах і не витрачати останні сили.
Рекомендації щодо складання меню
Для того, щоб уникнути непередбачених ситуацій, пов'язаних зі здоров'ям гостей, потрібно заздалегідь поцікавитися у них про наявність алергічних реакцій на продукти або спиртні напої. Крім того, можливо деякі запрошені попросять приготувати певну страву, що може бути обумовлено, як необхідністю дотримання дієтичного раціону харчування, так і смаковими пристрастями. У більшості випадків суворої дієти повинні дотримуватися людей з цукровим діабетом, непереносимістю лактози, ферментативною недостатністю.
На столі мають бути страви з різною калорійністю та інгредієнтами. Так, далеко не всі люди люблять майонез, кетчуп, гірчицю і більше віддають перевагу оливковій олії або не жирній сметані. Те саме стосується технології приготування. Частина страв повинна бути приготована шляхом прожарки, запікання та містити сирі продукти, наприклад, салати.
Наступна рекомендація полягає у приготуванні простих страв. Не варто сильно морочитися і використовувати незвичайні інгредієнти. По-перше, це може бути значно витратнішим, ніж планується, а по-друге, можливо, не всі гості готові пробувати гострі індійські страви або черв'ячків. Святкове меню має складатися з тих страв, у яких господиня впевнена і неодноразово готувала. Це дозволить уникнути переживань і насолоджуватися святом у повному обсязі.
Зауважимо, що далеко не всі люди ходять у гості з повним шлунком, тому потрібно розраховувати на приготування достатнього обсягу їжі. Крім основних страв, рекомендується приготувати закуски. Це може бути підсмажений хліб з сирною масою, бутерброди з ковбасою, авокадо, оливки горіхи та інші продукти, які ідеально підходять для легкого перекусу.
Важливим продуктом для святкового столу є хліб. Незалежно від переваг хазяїв, хлібні вироби повинні бути присутніми в меню. Любителі хлібобулочних продуктів оцінять наявність хлібної тарілки із підсоленим вершковим маслом, м'ясним паштетом та іншими смачними компонентами.
Складання плану
Для того щоб зберегти сили для святкування та веселощів, рекомендується заздалегідь приготувати максимальну кількість заготовок. Це дозволить зменшити навантаження на святковий день, при цьому приготувати всі бажані страви.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Заздалегідь можна замаринувати м'ясо, очистити креветки, приготувати соус, підготувати всі продукти та укласти їх у холодильнику (в пластикових боксах, герметичних пакетах) у тому порядку, в якому будуть використовуватися для приготування основних страв. Напередодні застілля необхідно ще раз перевірити, чи все куплено для святкового столу, що дозволить заощадити нерви і час безпосередньо перед приходом гостей.
До організаційних моментів також слід віднести сервірування столу та планування подачі страв. Так, необхідно вирішити наступні питання:
- розташування гостей за столом (діти, дорослі);
- подача гарячих страв, закусок;
- розстановка келихів, склянок для алкоголю, соку та інших напоїв;
- розставляння страв, рівномірний розподіл на столі.
Підготовчий процес
Щоб прискорити процес приготування страв, деякі господині вважають за краще запікати в духовці кілька страв одночасно. Враховуючи той факт, що кожна страва вимагає дотримання певних технологічних нюансів, їх спільне знаходження в духовці може призвести до непередбачуваних наслідків. Інгредієнти можуть залишитися сирими або, навпаки, трохи підгоріти, а хрумка скоринка зовсім не з'явитися.
У процесі приготування необхідно суворо дотримуватися технологічних рекомендацій, температурного рівня, режиму конвекції та інших параметрів. Ідеальним варіантом є страви, які можна приготувати заздалегідь і перед подачею лише підігріти.
Напередодні свят необхідно подбати про запас спиртних напоїв в необхідній кількості. Рекомендується купувати на кілька пляшок вина, міцних напоїв більше, ніж було спочатку заплановано. Все може бути, що алкоголь на свято закінчиться в той час, коли супермаркети вже будуть закриті.
Крім цього, необхідно заздалегідь подбати про охолодження спиртних та інших напоїв. Так, слід максимально заповнити морозилку пляшками з алкоголем і заготовити лід для коктейлів.
І найголовніше - не варто доводити свій організм до фізичного, нервового виснаження, адже, саме віддав останні сили приготуванню страв, можна так і не помітити самого свята.