Наслідки ситної вечері на ніч

Прийом їжі в пізній час доби, а особливо перед сном, призводить до загострення хронічних захворювань, підвищує ризики виникнення метаболічних порушень, включаючи ожиріння, цукровий діабет та різні порушення ліпідного і вуглеводного обмінів.

Категорії людей, які свідомо пізно вечеряють

Першу групу складають абсолютно здорові люди, які змушені їсти вночі. Це часто пов'язано з неможливістю або небажанням приймати їжу на робочому місці або поза домом. Наприклад, хтось працює цілий день, повертається пізно ввечері і тільки тоді може поїсти. Багато хто не снідає повноцінно, або снідає, але вимушено не їсть в обід і перебивається перекусами. При цьому після роботи такі люди пізно вечеряють, вживаючи великі порції висококалорійної їжі.

Друга група включає людей з психологічними або психіатричними проблемами. У медицині це називається розладом харчової поведінки, а в англомовній літературі виділяють "синдром нічної їжі". Для нього характерна повна відсутність апетиту зранку і переїдання в нічні години, коли людина з'їдає більше 25% добової калорійності після вечері. Залежність від їжі, як і будь-яка інша, виникає, в тому числі, через низку психологічних проблем, що накопичилися, і які людина не в змозі вирішити самостійно. У такій ситуації необхідно звернутися до спеціалістів.

Наслідки ситної та пізньої вечері для здоров'я

Ситна вечеря перевантажує ендокринну систему, при цьому в організмі в надлишку виробляється інсулін, що стає одним з факторів виникнення різних хвороб, таких як ожиріння, діабет, атеросклероз, артеріальна гіпертензія, дисбактеріоз. Крім цього, між надлишком інсуліну і розвитком депресій є прямий зв'язок.

В результаті пізніх вечерь також страждають внутрішні органи, особливо великі навантаження випробовують печінка та нирки. Рясна їжа перед сном знижує секрецію гормонів росту, через що, з часом стаючи нормою, призводить до різкого прискорення природних процесів старіння організму.

Якщо незадовго до сну людина поїла, особливо важку їжу, її шлунок все ще продовжує працювати, в той час як дванадцятипала кишка «відпочиває», в ній накопичується їжа, для переробки якої починає вироблятися велика кількість жовчі. Однак жовч не може проникнути в переповнену дванадцятипалу кишку і залишається в жовчному міхурі. Це призводить до його запалення та утворення в ньому каменів.

Пізній прийом їжі може спровокувати безсоння і, як наслідок, млявий стан вранці. Також, подібний образ харчування, що триває довгий час, може накласти відбиток на фігуру. Зайва вага з'являється у багатьох людей саме від того, що вони люблять їсти перед сном.

Київ вул. Сагайдачного, 25 м. Поштова площа15
Київ вул. Митрополита Василя Липковського 16 В м.Вокзальна15
Київ с. Чайки, вул. Лобановського, 2 Б м.Житомирська15
5,7
Багатопрофільний медичний центр «ЛЕЛЕКА» - це сучасний лікувальний заклад, який надає спеціалізовану висококваліфіковану медичну допомогу за напрямками: гінекологія, ведення вагітності, пологи, неонатологія та педіатрія.
Львів вул. Липинського В. 28/107, ЖК «Парус» р.Франківський
6,0