Резекція уретри — це розширення діаметра сечовипускального каналу в результаті хірургічного втручання. Операція необхідна при одиночних коротких звуженнях, що характеризуються розростанням рубця. Дієвість залежить від індивідуальних особливостей, віку та загального стану здоров’я хворого.
Підготовчі процедури
Уролог оглядає пацієнта та вивчає результати лабораторних досліджень. Рекомендує впродовж декількох днів не курити, не приймати вітамін Е, ібупрофен, аспірин та інші засоби, що впливають на кровообіг. Протягом 8-10 годин перед операцією забороняється їсти та пити.
Резекція уретри
Виділяють декілька варіантів проведення операції. Якщо використовується методика Маріона-Хольцова, пацієнт лягає та притискує стегна до живота. Лікар спеціальним різцем розкриває вузьке місце сечівника. Відділяє місце звуження та задню стінку уретри. Накладає провізорні шви вище та нижче проблемної ділянки, розрізає її. Зшиває обидва кінці уретри та інші пошкоджені тканини спеціальною ниткою. Метод Соловйова ефективний у разі стійких звужень сегментної частини уретри. Початкове положення пацієнта аналогічне. Уролог уводить в уретру металевий буж. Здійснює розріз, щоб отримати доступ до прихованої частини сечівника. Розрізає місце звуження, а кінці уретри прикріплює до бужа. Здійснивши усі необхідні заходи, накладає шви із спеціальних ниток.
Показання та протипоказання
Показання:
- відсутність дієвості консервативного лікування;
- клапанні перешкоди;
- наявність структур із невеликою довжиною та без ускладнень;
- склероз та патологічні зміни шийки сечового міхура.
Протипоказання:
- значна довжина структури уретри;
- місцеві гострі запальні процеси;
- анкілоз кульшових суглобів.
Наслідки
У сечовипускальному каналі знаходиться катетер, що попереджує контакт пошкоджених клітин із сечею. Пацієнт проходить сеанси озонотерпії, щоб зменшити тривалість відновлення.