Уретроскопія — це огляд сечівника із використанням уретроскопа. Дозволяє діагностувати захворювання сечостатевої системи на ранній стадії. Допускається взяття біологічного матеріалу для лабораторного дослідження. Також можливе видалення каменів та інших новоутворень, електрокоагуляція та медикаментозне лікування. Уретроскоп складається із робочої трубки, оптичної лінзи та світлодіодів. Дозволяє вводити та виводити рідину. Сучасні пристрої володіють функцією передачі зображення на екран.
Підготовчі процедури
Пацієнт випорожнює сечовипускальний міхур. Знімає верхній одяг, зручно влаштовується в спеціальному кріслі. Уролог вводить місцеву анестезію та наносить на зовнішні статеві органи антибактеріальний засіб.
Уретроскопія
Сівши в спеціальне крісло, пацієнт піднімає ноги та згинає їх у колінах. Уролог підбирає наконечник приладу відповідно до розмірів зовнішнього отвору сечівника. Наносить на наконечник гліцерин задля покращення ковзання та акуратно вводить пристрій в уретру. Застосовує тампони, світлову та оптичну функції пристрою. Поступово оглядає порожнини уретри та встановлює відхилення від норми.
Показання та протипоказання
Показання:
- хронічний перебіг запалення сечівника, насінних залоз, сечового міхура, матки, насінних бульбашок, статевих залоз та придатків;
- звуження або випинання сечівника;
- стороннє тіло, кіста, камінь, виразка або пухлина в уретрі;
- необхідність паралельного проведення біопсії;
- вузький сечовидільний канал.
Протипоказання — гострі запальні процеси сечостатевих органів.
Наслідки
Процедура інформативна та безболісна, але наявні незначні негативні наслідки:
- незначний дискомфорт при сечовипусканні протягом перших кількох днів;
- невеликі кровотечі внаслідок пошкодження слизової оболонки;
- інфікування (зрідка).