Масаж уретри ― це метод лікування, який застосовується, як правило, при проведенні комплексного лікування (найчастіше чоловіків), при наявності захворювань сечостатевої системи, спричинених інфекційним процесом.
Підготовчі процедури
До початку маніпуляцій уретру промивають бактерицидним розчином з метою впливу на вторинну флору, тим самим розчином наповнюють сечовий міхур (за допомогою катетера), після чого приступають до масажу.
Масаж уретри
Пацієнта укладають на спину, лікар або медсестра надягають гумові рукавички, вводять у передню уретру спеціальний інструмент (прямий металевий буж), потім, фіксуючи лівою рукою стрижень, пучками великого та вказівного пальців правиці роблять рухи з надавлюванням, погладжуванням від кореня пеніса до вихідного отвору уретри. Найбільш важливим правилом при проведенні процедури вважають поступове збільшення часу впливу на уретру. Починають з 30 секунд.
Залежно від того, які цілі переслідують, лікар може зупинитися на цьому проміжку часу чи поступово збільшувати його до 1,5 хвилини. Після цього буж видаляють, промивають уретру розчином антисептика повторно. Як правило, масаж проводять один раз на 2 дні. Застосування масажу уретри відновлює кровообіг у простаті, що дає можливість вивести з її уражених частин секрет, що затримався і розкладається. З плином часу відновлюється природне функціонування цього важливого органа, потенція приходить у норму.
Показання та протипоказання
Основними показаннями для проведення вважають хронічне запалення уретри, найчастіше після гонорейної інфекції. Суворо забороняється робити при:
- гострому простатиті;
- аденомі;
- каменях;
- високій температурі;
- гострому циститі;
- геморої і т. д.
Наслідки
При недотриманні регламенту і процедури призначення за наявності протипоказань можливі такі ускладнення:
- загострення захворювань сечостатевої системи;
- поява свербежу і печіння в сечовипускальному каналі;
- затримка сечовипускання.