Основні причини випадіння волосся

Випадання волосся, чи то облисіння, чи помітне порідіння волосся, може статися з різних причин. Іноді випадання волосся є побічним ефектом проблеми зі здоров’ям, яку потрібно вирішити, і воно усунеться само собою, якщо проблему зі здоров’ям лікувати належним чином. Якщо ж ви маєте справу з витонченням волосся або облисінням, важливо звернутися до трихолога, щоб зрозуміти суть проблеми та зрозуміти, як зупинити випадання або відновити ріст волосся.

Перш ніж піти на прийом, ви можете ознайомитись з деякими найпоширенішими причинами випадіння волосся, які ми зібрали для вас:

Ось 10 причин випадіння волосся, кожна з яких узагальнена в короткій формі:

1. Гормональний дисбаланс. Гормональні зміни, особливо андрогенів, є поширеною причиною випадіння волосся як у чоловіків, так і у жінок. У жінок вони можуть призвести до ослаблення волосяних фолікулів і надмірного випадання, що часто посилюється під час менопаузи або під час використання протизаплідних засобів. У чоловіків збільшення рівня дигідротестостерону (ДГТ) може призвести до облисіння за чоловічим типом через зв’язування з волосяними фолікулами та пригнічення росту.
  2. Проблеми зі щитоподібною залозою. Як гіпотиреоз (знижена робота щитоподібної залози), так і гіпертиреоз (надмірна активність щитоподібної залози) можуть спричинити втрату волосся через гормональний дисбаланс. Правильне лікування захворювань щитоподібної залози може зупинити випадання волосся та сприяти їх відновленню.
  3. Вагітність. Випадання волосся після пологів вражає 40-50% жінок через коливання рівня естрогену під час і після вагітності. Хоча цей тип втрати волосся є тимчасовим, він може бути помітним і тривати до 15 місяців після пологів.
  4. Певні ліки. Різні ліки, включно з розріджувачами крові, антидепресантами та деякими ліками проти проблем із серцем, можуть спричинити випадання волосся. Це часто є оборотним після припинення прийому ліків.
  5. Осередкова алопеція (ОA). Аутоімунний стан, коли імунна система атакує волосяні фолікули, що призводить до втрати волосся на шкірі голови або тілі. Це може призвести до різних моделей випадіння волосся і може бути тимчасовим або постійним.
  6. Інші аутоімунні захворювання. Такі захворювання, як тиреоїдит Хашимото та вовчак, також можуть спричинити втрату волосся. Це може бути постійним, і варіанти лікування включають медикаменти та операції з відновлення волосся.
  7. Фізична травма. Сильний фізичний стрес, у тому числі нещасні випадки чи хвороби, може порушити цикли росту волосся та спричинити випадання волосся, відоме як телогенове випадання, яке зазвичай є тимчасовим.
  8. Стрес. Сильний стрес, фізичний чи емоційний, може спровокувати значну втрату волосся. Зазвичай це тимчасово, і ріст волосся може відновитися після того, як стрес пройде.
  9. Трихотілломанія. Розлад психічного здоров’я, що характеризується нав’язливим висмикуванням волосся, що призводить до помітного випадання волосся. Це часто вимагає психологічної терапії, а іноді й медикаментів.
  10. Дефіцит поживних речовин. Дефіцит основних поживних речовин, таких як білок, залізо, цинк і біотин, може призвести до втрати волосся. Добре збалансоване харчування має ключове значення, а прийом добавок слід розглядати після консультації з лікарем.