Чи можливе передозування вітамінами

Вітаміни — важливий елемент нашого здоров'я, комфортного та якісного життя. Чомусь пацієнти більше переживають через їх брак і всіляко намагаються компенсувати цю прогалину. Варто зазначити, що недостачу вітамінів найчастіше люди визначають самостійно, без будь-яких діагностичних заходів. Щодня у світу мільйони людей вживають вітаміни. Незважаючи на чіткий протокол прийому препарату, зазначений на упаковці, часто вживається значно більша кількість корисних речовин, аніж це потрібно. Навіщо?

Це пов'язано з людською необов'язковістю і всіляким спростуванням правил, а можливо, таким чином пацієнт вважає, що «оздоровиться» в більш короткі терміни. Більшість людей припускають, що надлишок вітамінів, як і їх дефіцит, не може заподіяти істотної шкоди їх здоров'ю, але на жаль, це не є правильно. Перш ніж приймати спеціальні препарати, слід бути впевненим в тому, що вашому організму вони дійсно необхідні.

Отже, що ж таке гіпервітаміноз, і чим він небезпечний?

Гіпервітаміноз — це ряд симптомів, що виникли у зв'язку з надлишком вітамінів в тілі людини. Він стосується, перш за все жиророзчинних вітамінів: А, D, E і K. Якщо розчинні у воді вітаміни організм здатний вивести природним чином, при сечовипусканні, надлишок жиророзчинних вітамінів, продукує гіпервітаміноз.

Наслідки надлишку вітаміну С:

• розвиток сечокам'яної хвороби;
  • кристалізація солей;
  • порушення роботи шлунково-кишкового тракту і нервової системи.

Високий рівень вітаміну D негативно впливає на організм. Вкрай небезпечні наслідки передозування для годуючих і жінок при надії, так як є небезпека вад розвитку плоду, захворювання кісток у новонароджених дітей. Неконтрольований прийом вітаміну А впливає на:

• якість зору і апетит;
  • провокує дратівливість;
  • виникнення головного болю;
  • випадання волосся;
  • і т.д.

У дітей викликає шкірні захворювання, порушення кісток, проблеми серця, нирок, печінки і порушує роботу центральної нервової системи. Вітамін K, який регулює процес згортання крові, при неконтрольованому вживанні призводить до анемії. Дітям загрожує жовтяницею і навіть поразкою тканин головного мозку.

Крім негативного впливу на організм в цілому, надлишок деяких елементів, впливає на кількість інших незамінних речовин. Таким чином, неконтрольоване заповнення вітамінів призведе до боротьби з наслідками гіпервітамінозу, недостатність мінералів і мікроелементів, життєвоважливих для гармонійної роботи організму в цілому.

Допомогти уникнути прийому спеціальних добавок, а також гіпервітамінозу допоможе лікар-дієтолог, він оптимізує і збалансує ваш раціон харчування. Усі необхідні елементи для повноцінної роботи організму ми можемо отримати з повсякденною їжею. Однак існують свої нюанси, ось в такому випадку призначають медикаментозне заповнення тієї чи іншої вітамінної добавки.

Луцьк Вул. Львівська, 73
5,7
Луцьк смт. Стара Вижівка вул. Незалежності, 52
Черкаси м. Умань, вул. Небесної Сотні, 7