Тромбоз гемороїдальних вузлів: лікування та діагностика

Тромбоз гемороїдальних вузлів виникає, коли тромб утворюється всередині гемороїдального вузла, набряклої вени в задньому проході або прямій кишці. Згусток крові блокує кровотік, викликаючи хворобливі симптоми. Більшість тромбованих гемороїдальних вузлів є зовнішніми, але вони також можуть бути внутрішніми. Зовнішній геморой утворюється в тканинах поза заднього проходу, тоді як внутрішній геморой знаходиться всередині.

Тромбований геморой також відомий як гострий геморой або періанальний тромбоз. Періанальна область - це загальний термін для області навколо заднього проходу. Тромбований геморой може виглядати у вигляді однієї шишки або кола шишок.

У більшості випадків тромб знову розсмоктується організмом, і симптоми зникають. Тромбований геморой не вважається небезпечним, але він може бути дуже болючим. Якщо симптоми не зникають, існує кілька варіантів лікування, починаючи від місцевих кремів і закінчуючи хірургічним втручанням. У цій статті розглядаються причини, симптоми та лікування тромбозу гемороїдальних вузлів.

Причини тромбозу гемороїдальних вузлів

Геморой виникає через збільшення тиску на вени прямої кишки. Деякі можливі тригери включають:

• Вагітність: від тиску, викликаного дитиною.
  • Пологи: від поштовхів під час пологів.
  • Фізичні навантаження, особливо багаторазове підняття тягарів.
  • Тривале сидіння.
  • Запор, який може призвести до напруги в туалеті.
  • Діарея або рідке випорожнення.
  • Ожиріння або надмірна кількість жиру в організмі.
  • Анальний статевий акт.
  • Нерегулярне користування туалетом.

Симптоми тромбозу гемороїдальних вузлів включають:

• Біль під час сидіння, ходьби або дефекації.
  • Кровотеча при випорожненні.
  • Сверблячка навколо заднього проходу.
  • Набряк або шишки навколо заднього проходу.

Біль буде найсильнішим протягом перших 24-48 годин. Через цей час тромб повільно розсмоктується. Коли це станеться, біль почне зникати.

Діагностика тромбозу гемороїдальних вузлів

Зверніться до лікаря, якщо у вас болить або свербить навколо заднього проходу, або якщо ви помітили кровотечу під час дефекації. Важливо звернутися до лікаря, тому що кровотеча також може бути ознакою раку шлунково-кишкового тракту.

Лікар запитає про ваші симптоми та історію хвороби. Під час обстеження вони можуть провести пальпацію прямої кишки, щоб промацати будь-які грудки чи нарости. Це називається пальцевим ректальним дослідженням.

Якщо у вас є ознаки раку товстої кишки або ви перебуваєте в групі ризику, вам може знадобитися одне з цих обстежень:

• Ректороманоскопія: лікар вставляє тонкий, гнучкий приціл із камерою на одному кінці, щоб побачити нижню частину товстої кишки. Обсяг дозволяє вашому лікарю шукати передракові утворення, які називаються поліпами, та інші зміни у вашій товстій кишці.
  • Колоноскопія: лікар використовує скопію, щоб оглянути всю довжину товстої кишки.

Лікування тромбозу гемороїдальних вузлів

Більшість тромбованих гемороїдальних вузлів проходять самостійно. Щоб вони повністю зникли, може знадобитися два-три тижні. А поки є варіанти догляду за собою. У крайніх випадках ви можете розглянути можливість операції.

Самодопомога

Ви можете зробити кілька речей вдома, щоб полегшити свої симптоми, зокрема:

• Сидячі ванни, неглибокі теплі ванни для очищення області навколо заднього проходу.
  • Зміни в дієті, щоб випорожнення було м’яким. Споживання великої кількості клітковини та вживання великої кількості рідини може допомогти.
  • Уникнення напруги під час дефекації. Спробуйте нахилитися вперед, розслабтеся і повільно дихайте.

Місцеве лікування

Мазі та креми, наприклад, може допомогти безрецептурна лідокаїнова мазь, яка зазвичай використовується для лікування геморою. Також нові препарати, такі як місцевий ніфедипін, можуть бути більш ефективними методами лікування. Деякі дослідження показують, що ніфедипін може сприяти зникненню симптомів швидше, ніж лідокаїн.

Хірургія

Якщо лікування не допомагає, ваш лікар може запропонувати операцію. Проста процедура може видалити тромб. Це хороший варіант, якщо ви відчуваєте сильний біль. Хірургічне втручання при тромбованому геморої зазвичай вважається безпечним і не призводить до ускладнень або нових проблем, викликаних операцією. Воно також може запобігти появі тромбованого геморою. Пацієнти зазвичай задоволені результатами.