Як проводиться лікування геморою

Зазвичай причиною геморою є підвищення тиску через вагітність, надмірну вагу або напругу під час дефекації. До середнього віку геморой часто стає постійною скаргою. До 50 років близько половини населення відчуває один або більше класичних симптомів, які включають ректальний біль, свербіж, кровотечу та, можливо, пролапс (гемороїдальні вузли, які виступають через анальний канал). Хоча геморой рідко буває небезпечним, це захворювання може бути рецидивуючим та болючим. На щастя, існує велика кількість методів лікування геморою.

Що таке геморой?

У певному сенсі у кожного є геморой - подушкоподібні скупчення вен, які лежать прямо під слизовими оболонками, що вистилають нижню частину прямої кишки та заднього проходу. Захворювання, яке більшість із нас називає гемороєм, розвивається, коли ці вени стають набряклими та роздутими, як варикозне розширення вен на ногах.

Види геморою

Існує два види геморою: внутрішній геморой, який виникає в нижній частині прямої кишки, і зовнішній геморой, який розвивається під шкірою навколо заднього проходу.

Зовнішній геморой - набряклі вени під шкірою навколо заднього проходу. Цей тип доставляє найбільший дискомфорт, оскільки поверхня шкіри подразнюється і роз’їдається, викликаючи біль та свербіж.

Внутрішній - набряклі вени у прямій кишці. Внутрішній геморой може кровоточити, але зазвичай безболісний, навіть якщо він викликає кровотечу. Цей тип геморою також може виходити за межі заднього проходу, викликаючи кілька потенційних проблем.

Що викликає геморой?

Будь-яке напруження, яке посилює тиск на живіт або нижні кінцівки, може призвести до набряку та запалення анальних і прямих вен. Геморой може розвинутися через:

• Хронічні закрепи.
  • Напруженням під час дефекації та тривале сидіння в унітазі.
  • Збільшення ваги, особливо під час вагітності.
  • Напруження для підняття важких предметів або під час важкої атлетики.

Усе це перешкоджає кровотоку до та з цієї області, спричиняючи її скупчення та розширення судин. Це також пояснює, чому під час вагітності часто виникає геморой, коли матка, що збільшується, тисне на вени.

Симптоми геморою

Внутрішній геморой рідко викликає біль (і зазвичай не відчувається), якщо він не пролабує. Багато людей із внутрішнім гемороєм не знають, що він у них є, оскільки у них немає симптомів. Ознаками зовнішнього геморою є:

• Свербіж заднього проходу.
  • Тверді грудки біля заднього проходу, які викликають біль або чутливість.
  • Біль у задньому проході, особливо коли ви сидите.
  • Ректальна кровотеча.

Як діагностується геморой?

Лікар діагностує геморой на основі симптомів і фізичного огляду. Вам також може бути необхідно пройти:

• Цифровий ректальний огляд
  • Аноскопія
  • Ректороманоскопія

Лікування геморою

Домашні методи лікування

Часто геморой проходить сам по собі без лікування. Такі симптоми, як біль і кровотеча, можуть тривати один тиждень або трохи довше. Тим часом ви можете вжити таких заходів вдома, щоб полегшити симптоми:

• Пийте більше води.
  • Збільште споживання клітковини за допомогою дієти та добавок. Намагайтеся отримувати щонайменше 20-35 грамів щоденного споживання клітковини.
  • Занурюйтеся в теплу ванну (сидячу ванну) протягом 10-20 хвилин на день.
  • Помʼякшити вивільнення калу можна за допомогою засобів проти закрепів.
  • Приймайте нестероїдні протизапальні препарати (НПЗЗ) для зняття болю та запалення. Нанесіть на уражену ділянку безрецептурні ліки, що містять лідокаїн, гамамеліс або гідрокортизон.
  • Використовуйте туалетний папір з лосьйоном або вологі серветки, щоб уникнути подразнення.

Медикаментозне лікування геморою

Ви повинні звернутися до лікаря, якщо симптоми погіршуються або заважають вашому повсякденному життю чи сну. Також зверніться за допомогою, якщо симптоми не покращуються після тижня лікування вдома. Ваш лікар може лікувати геморой за допомогою:

• Перев'язка гумкою: маленька гумка, накладена навколо основи геморою, перекриває кровопостачання вени.
  • Електрокоагуляція: електричний струм зупиняє приплив крові до гемороїдального вузла.
  • Інфрачервона коагуляція: маленький зонд, вставлений у пряму кишку, передає тепло, щоб позбутися геморою.
  • Склеротерапія: хімічна речовина, введена в набряклу вену, руйнує тканину геморою.

Хірургічні методи лікування включають:

• Гемороїдектомія: хірургічне втручання видаляє великі зовнішні гемороїдальні вузли або випавші внутрішні.
  • Зшивання геморою: інструмент для зшивання знімає внутрішній геморой. Або він втягує внутрішній геморой, що випав, назад у ваш анальний отвір і утримує його там.