Інтимні проблеми, які варто лікувати: анальні тріщини

Анальна тріщина - це розрив шкіри заднього проходу. Він може вражати людей будь-якого віку, але найчастіше зустрічається у немовлят і дорослих середнього віку. Зазвичай це несерйозний стан, і більшість людей можуть лікувати його вдома. Однак повторювані анальні тріщини або тріщини, які не загоюються, можуть потребувати серйознішого лікування.

Симптоми анальних тріщин

• Анальна тріщина може викликати один або кілька з наступних симптомів:
  • видимі розриви шкіри навколо заднього проходу;
  • різкий біль в області анального отвору під час дефекації;
  • плями крові на калі або на туалетному папері після витирання;
  • печіння або свербіж в області анального отвору.

Причини анальних тріщин

Анальна тріщина найчастіше виникає під час довготривалого поганого випорожнення. Хронічний запор або часта діарея також можуть розірвати шкіру навколо заднього проходу.

Серед інших причин:

• напруження під час пологів або спорожнення кишківника;
  • наявність запальних захворювань кишківника, таких як хвороба Крона;
  • зниження кровотоку в аноректальній області;
  • наявність надмірно напружених або спастичних м’язів анального сфінктера;
  • анальний секс.

Як лікуються анальні тріщини?

Більшість анальних тріщин не потребують значного лікування. Однак деякі домашні засоби можуть допомогти прискорити загоєння та полегшити неприємні симптоми. Вилікувати тріщину заднього проходу в домашніх умовах можна наступними способами:

• використання безрецептурних розм’якшувачів калу;
  • вживання більшої кількості рідини, щоб залишатися гідратованим і покращувати травлення;
  • приймання харчових добавок з клітковиною та вживання більшої кількості волокнистої їжі;
  • прийняття сидячої ванни для розслаблення анальних м’язів, зняття подразнення та посилення кровотоку в аноректальній області;
  • застосування нітрогліцеринової мазі або гідрокортизонового крему для сприяння кровотоку;
  • застосування місцевих болезаспокійливих засобів, щоб полегшити дискомфорт.

Якщо ваші симптоми не зникають після того, як ви спробували домашнє лікування, вам слід проконсультуватися з лікарем, який може порекомендувати подальше лікування.

Мазь, що блокує кальцієві канали, може розслабити м’язи сфінктера і дозволити анальній тріщині зажити.

Іншим можливим лікуванням є ін'єкції ботоксу в анальний сфінктер. Ін’єкції запобігатимуть спазмам у вашому задньому проході, тимчасово паралізуючи м’яз. Це дозволяє анальній тріщині зажити, запобігаючи утворенню нових тріщин.

Якщо ваша анальна тріщина не реагує на інші методи лікування, ваш лікар може порекомендувати анальну сфінктеротомію. Ця хірургічна процедура передбачає невеликий розріз анального сфінктера для розслаблення м’язів. Розслаблення м’язів дозволяє анальній тріщині зажити.