Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Інтимні проблеми, які варто лікувати: анальні тріщини

Інтимні проблеми, які варто лікувати: анальні тріщини

Анальна тріщина - це розрив шкіри заднього проходу. Він може вражати людей будь-якого віку, але найчастіше зустрічається у немовлят і дорослих середнього віку. Зазвичай це несерйозний стан, і більшість людей можуть лікувати його вдома. Однак повторювані анальні тріщини або тріщини, які не загоюються, можуть потребувати серйознішого лікування.

Симптоми анальних тріщин

 • Анальна тріщина може викликати один або кілька з наступних симптомів:
 • видимі розриви шкіри навколо заднього проходу;
 • різкий біль в області анального отвору під час дефекації;
 • плями крові на калі або на туалетному папері після витирання;
 • печіння або свербіж в області анального отвору.

Причини анальних тріщин

Анальна тріщина найчастіше виникає під час довготривалого поганого випорожнення. Хронічний запор або часта діарея також можуть розірвати шкіру навколо заднього проходу.

Серед інших причин:

 • напруження під час пологів або спорожнення кишківника;
 • наявність запальних захворювань кишківника, таких як хвороба Крона;
 • зниження кровотоку в аноректальній області;
 • наявність надмірно напружених або спастичних м’язів анального сфінктера;
 • анальний секс.
Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Як лікуються анальні тріщини?

Більшість анальних тріщин не потребують значного лікування. Однак деякі домашні засоби можуть допомогти прискорити загоєння та полегшити неприємні симптоми. Вилікувати тріщину заднього проходу в домашніх умовах можна наступними способами:

 • використання безрецептурних розм’якшувачів калу;
 • вживання більшої кількості рідини, щоб залишатися гідратованим і покращувати травлення;
 • приймання харчових добавок з клітковиною та вживання більшої кількості волокнистої їжі;
 • прийняття сидячої ванни для розслаблення анальних м’язів, зняття подразнення та посилення кровотоку в аноректальній області;
 • застосування нітрогліцеринової мазі або гідрокортизонового крему для сприяння кровотоку;
 • застосування місцевих болезаспокійливих засобів, щоб полегшити дискомфорт.

Якщо ваші симптоми не зникають після того, як ви спробували домашнє лікування, вам слід проконсультуватися з лікарем, який може порекомендувати подальше лікування.

Мазь, що блокує кальцієві канали, може розслабити м’язи сфінктера і дозволити анальній тріщині зажити.

Іншим можливим лікуванням є ін'єкції ботоксу в анальний сфінктер. Ін’єкції запобігатимуть спазмам у вашому задньому проході, тимчасово паралізуючи м’яз. Це дозволяє анальній тріщині зажити, запобігаючи утворенню нових тріщин.

Якщо ваша анальна тріщина не реагує на інші методи лікування, ваш лікар може порекомендувати анальну сфінктеротомію. Ця хірургічна процедура передбачає невеликий розріз анального сфінктера для розслаблення м’язів. Розслаблення м’язів дозволяє анальній тріщині зажити.

Інститут вертебрології і реабілітації — це мережа клінік, по відновленню опорно-рухового апарату, з проведенням хірургічних втручань. Основний напрямок діяльності організації — лікування і відновлення (реабілітація). Додатково представлені програми післяпологової реабілітації та лікування сколіозу у дітей.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 09:00-15:00
Медичний центр KinderKlinik — це мережа медичних центрів, спрямованих на надання комплексної допомоги дітям з народження і до повноліття. Висока якість лікування, сучасні технології і професійний підхід дозволяють усувати складні захворювання, проводити комплексні діагностичні заходи і проводити консультації.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-19:00 Нд: 09:00-19:00
Приватний кабінет флеболога Костянтина Барабоя — це кваліфікована допомога від провідного спеціаліста в області діагностики й лікування судинних захворювань. Основний напрямок діяльності доктора — діагностика основних патологій і складання персональної схеми акт
Записатися на прийом
Флеболог Костянтин Барабой приймає пацієнтів з судинними захворюваннями на території персонального кабінету. Висока кваліфікація доктора дозволяє розглядати і успішно завершувати серйозні клінічні випадки. Поз
Записатися на прийом
8,1
Медичний центр "Якість життя" — це сучасна клініка, що спеціалізується на гастроентерології, дитячої гастроентерології та гельмінтології. Основна перевага установи — оновлене обладнання, точні реактиви та європейські стандарти лікування.
Записатися на прийом
Київ пр. Героїв Небесної Сотні, 16/8 (ЖК "Затишний квартал") м.Іподром19 м.Теремки20 м.Житомирська19
8,1
Dr. Baby — це спеціалізований медичний центр для дітей від народження до повноліття. Основний напрямок діяльності комплексу — плановий огляд дитини, діагностика та призначення відповідної терапії, в залежності від стану пацієнта. Висококваліфікований персонал допоможе вашим дітям вирости здоровими і щасливими.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-15:00
Медичний центр "Мати та дитина" — це сучасна клініка репродуктивного здоров'я, що надає повний комплекс послуг із планування вагітності. Більшість фахівців є членами Європейського товариства з репродукції та ембріології людини (ESHRE), а також Української асоціації репродуктивної медицини (УАРМ).
Записатися на прийом
Пн: 09:00-15:00 Вт: 09:00-15:00 Ср: 09:00-15:00 Чт: 09:00-15:00
Медичний центр «Мати та дитина» — це сучасна клініка репродуктивного здоров'я, що надає повний комплекс послуг з планування вагітності.
Записатися на прийом
Пн: 09:00-15:00 Ср: 09:00-15:00 Чт: 09:00-15:00 Пт: 09:00-15:00 Сб: 09:00-15:00