Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Причини та лікування риніту

Причини та лікування риніту

Риніт — це медичний термін для позначення запалення внутрішньої оболонки носа. Існує два основні види захворювання - гострий та хронічний.  Гостра форма триває від кількох днів до 4 тижнів (перш ніж переходить в хронічну). Ця хвороба може стати хронічною, якщо триває протягом тривалого періоду часу, як правило, понад 12 тижнів.

Найчастіше риніт викликає алергія. Але є кілька інших причин, не пов’язаних з алергією, зокрема:

 • вагітність;
 • ліки;
 • подразники в повітрі;
 • куріння;
 • інші захворювання, такі як астма або хронічний синусит (запалення пазух носа);
 • гастроезофагеальна рефлюксна хвороба. 

Неалергійний риніт також може виникнути без наявності відомого алергену або інфекції.

Симптоми

І алергійний, і неалергійний риніт мають багато однакових симптомів, але є кілька ключових відмінностей. Основним симптомом риніту є закладеність носа. Інші симптоми включають: 

 • нежить;
 • чхання;
 • слиз у горлі;
 • кашель.

Неалергійний риніт найчастіше не викликає свербіння в носі, очах або горлі. Цей симптом пов’язаний з алергією, наприклад сінною лихоманкою.

Алергійний проти неалергійного риніту: причини

Риніт поділяється на дві основні групи залежно від основної причини:

 • Алергійний риніт: також відомий як сінна лихоманка, це може статися через реакцію на певні тригери, такі як пилок, пил або шерсть домашніх тварин. Під час цієї реакції імунна система організму надмірно реагує на присутність одного з цих алергенів у повітрі.
 • Неалергійний риніт: це включає будь-яку форму риніту, яка не зачіпає імунну систему вашого організму. Фактори навколишнього середовища, такі як забруднене повітря, дим (від тютюну чи вогню) або сильні запахи, можуть викликати його. У деяких випадках лікарі можуть не визначити конкретну причину.
Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Якщо ви не впевнені, що викликає ваші симптоми, лікар може провести тест на алергію (на антитіла до алерген-специфічного імуноглобуліну Е (IgE)). Це може допомогти визначити, чи є алергія причиною ваших симптомів.

Лікування

Лікування передбачає поєднання ліків і зміни способу життя. У рідкісних випадках лікар може порекомендувати операцію для полегшення симптомів хронічного риніту.

Ліки

Антигістамінні препарати, можуть допомогти лікувати основну причину алергічного риніту. Інші безрецептурні (OTC) і ліки, що відпускаються за рецептом, можуть допомогти зменшити запалення в носових проходах. До них належать:

 • Безрецептурні або рецептурні кортикостероїдні назальні спреї для зменшення запалення.
 • Антихолінергічні назальні спреї, що відпускаються за рецептом для лікування неалергійного риніту.
 • Безрецептурні або рецептурні антигістамінні препарати: ці ліки працюють при алергії та включають пероральні препарати та назальні спреї. 
 • Безрецептурні сольові назальні спреї: ці спреї можуть допомогти зменшити дискомфорт без побічних ефектів.
 • Імунотерапія проти алергії: це може включати щеплення проти алергії або сублінгвальну імунотерапію для лікування алергії.

Зміна способу життя

Найкращий спосіб запобігти та лікувати хронічний риніт – уникати алергену навколишнього середовища або тригера, який його викликає. Хоча не завжди можливо повністю уникнути їх впливу, ви можете мінімізувати його, дотримуючись таких порад:

 • Тримайте вікна закритими, коли концентрація кількості пилку в повітрі висока.
 • Одягайте маску, коли прибираєте вдома.
 • Використовуйте очищувач повітря.
 • Часто очищуйте фільтри в кондиціонері.
 • Щотижня періть постільну білизну в гарячій воді.
 • Частіше купайте та вичісуйте домашніх тварин.
 • Після перебування на вулиці приймайте душ.
 • Уникайте пасивного куріння.

Хірургія

Хронічний риніт, спричинений структурними проблемами носа та пазух, як-от викривлення перегородки або стійкі носові поліпи, може вимагати хірургічної корекції. Лікарі зазвичай рекомендують хірургічне втручання як крайній засіб, якщо інші варіанти лікування не працюють.

Нейро-КардіоЛаб (Neuro-CardioLab) — це сучасний консультативно-діагностичний центр, що спеціалізується на діагностиці та терапії захворювань загального профілю. Головне достоїнство — це отримання консультації, повноцінна діагностика та складання індивідуальної схеми лікування в одному кабінеті. Все, що потрібно пацієнтові — записатися на прийом. Всі інші дії виконуються кваліфікованими фахівцями.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 14:00-19:00 Сб: 09:00-15:00
Медична допомога — це спеціалізований медичний центр, що надає многопрофільні послуги. Лікувальна установа надає комплексну допомогу за основними напрямками. У штаті працюють лікарі, які регулярно проходять курси підвищення кваліфікації та використовують на практиці оновлені техніки, що є гарантом отримання якісного результату. Техніко-медичне забезпеченням преміум класу направлено на надання кваліфікованої допомоги.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-18:00 Нд: 09:00-15:00
Іштар — це клініка сучасного зразка, що відкрила свої двері для пацієнтів будь-якого віку. На території медичного центру надають розширений спектр послуг, включаючи інструментальну діагностику. Лікарі регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, що дозволяє впроваджувати на практиці оновлені методики терапії.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-18:00
Medessa MPT 3.0 Tesla — це сучасний центр магнітно-резонансної томографії. На території клініки розташований високоефективний та точний томограф останнього покоління. Це єдиний апарат, який є на території України. Ключова перевага центру МРТ — це швидке та якісне обслуговування пацієнтів з отриманням точного результату. Основний напрямок діяльності — магнітно-резонансна томографія відділів головного мозку; черевної порожнини та заочеревинного простору, суглобів. На території центру можна оцінити стан прямої кишки, печінки та судин. Обмежень для дослідження небагато. Клініка відкриває свої двері для пацієнтів будь-якого віку.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00 Нд: 08:00-20:00
НBMedical — це новий медичний центр площею 2000 м.кв. із новітнім діагностичним обладнанням 2021 року випуску, консультативним прийомом лікарів та лабораторією.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 09:00-16:00 Нд: 09:00-16:00
Дніпро вул. Січеславська Набережна, 16 Б м.Вокзальна29 9
6,7
НейроХелс — це медичний неврологічний центр, що надає розширені послуги з терапії захворювань центральної нервової системи. На території клініки встановлено сучасне технічне оснащення. Це означає, що діагностика і терапія проводяться з максимальною точністю. Обладнані діагностичні кабінети з апаратурою експертного класу дозволяють виявляти будь-які порушення на ранніх та пізніх стадіях розвитку.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 10:00-16:00 Сб: 10:00-12:00
Одеса м. Білгород-Дністровський, смт Сергіївка, вул. Чорноморська, 16
6,7
Золота нива — це ультрасучасний санаторій, що розташувався на території Чорноморського узбережжя. Цілюще морське повітря в поєднанні з розширеним спектром послуг сприяють швидкому і природному відновленню організму. Санаторій — це не тільки повноцінна терапія, але і можливість відпочити подальш від городу, серед прекрасних алей і мальовничих пейзажів.
Записатися на прийом
Київ пр-т Перемоги, 119/121, 5 корпус 9 поверх м.Житомирська3 2 м.Святошин24 7 м. Академмістечко23 6
8,1
Клініка Prohealth займається наданням хірургічнго, високо кваліфікованого лікування пацієнтам по ЛОР направленню, судинній-хірургії, флебології, щелепно-лицевої хірургії та травматології. Викорустовуємо для цьог сучасне обладнання та спеціалістів ТОП рівня. В клініці є стаціонар з затишними, одномісними палатами. Розташовані біля метро Житомирської.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 09:00-20:00 Нд: 09:00-20:00