Які бувають види гепатитів

Гепатит — це запальне захворювання, яке руйнує клітини печінки та порушує її функціонування. Хвороба може викликати порушення функцій печінки, цироз та онкологічні захворювання цього органу.

У свою чергу печінка людини виконує безліч функцій:

• детоксикація — фільтрація шкідливих речовин з крові, таких як алкоголь;
  • накопичення та збереження корисних речовин (наприклад, вітамінів А, D, К та В12);
  • синтез амінокислот;
  • виробництво травних ферментів — жовчі.
  • підтримка оптимального рівня цукру в крові;
  • виробництво 80% холестерину в організмі;
  • зберігання глікогену та перетворення глюкози в глікоген.

Загальні симптоми гепатитів

Жовтяниця. Найчастіший симптом захворювання, що виникає в результаті пошкодження печінки та попадання в кров білірубіну. Саме білірубін надає органам і тканинам жовтяничний відтінок. Біль у правому підребер'ї. В результаті запального процесу печінка збільшується в розмірах і розтягує капсулу, в якій вона розташована. Печінкова капсула має хорошу іннервацію, та розтягуючись вона сигналізує болем, яка носить тривалий та тупий, або, навпаки, нападоподібний характер.

Погіршення загального стану у пацієнта. Головний біль, висока температура, запаморочення, сонливість, млявість, розлади травлення — всі ці симптоми свідчать про інтоксикацію організму.

Види гепатитів

Залежно від причини патології розрізняють такі види гепатитів:

Інфекційні (вірусні) гепатити:

• гепатит A;
  • гепатит B;
  • гепатит C;
  • гепатит D;
  • гепатит E;
  • гепатит F;
  • гепатит G;
  • бактеріальні гепатити: при лептоспірозі, сифілісі;
  • паразитарні гепатити: при амебіазі, токсоплазмозі, фасціольозі, опісторхозі, шистосомозі
  • припускають існування інших поки не індентіфіцірованних вірусів гепатиту.

Токсичні гепатити:

• алкогольний гепатит;
  • лікарський гепатит;
  • гепатит, який розвивається при отруєннях промисловими та рослинними отрутами.

Аутоімунний гепатит

Найчастіше людський організм вражають перші три віруси гепатиту: A, B і C.

Гепатит А — найпоширеніший вид гепатиту. Від інфікування до появи перших симптомів патології проходить 7-50 днів. Дуже часто початок захворювання супроводжується підвищенням температури тіла та може нагадувати гостру респіраторну вірусну інфекцію. Велика частина випадків не потребує активного лікуванні і завершується спонтанним одужанням. При тяжкому перебігу хвороби призначаються крапельниці, які усувають токсичний вплив вірусу на печінку.

Вірус гепатиту В передається через кров, статевим шляхом, від інфікованої матері — плоду. Для типових випадків початок захворювання супроводжується підвищенням температури, слабкістю, болями в суглобах, нудотою та блювотою. Іноді виникають висипання на шкірі. Збільшується печінка та селезінка. Крім цього може спостерігатися потемніння сечі і/або знебарвлення калу.

Гепатит С прийнято вважати найважчою формою гепатиту. Найчастіше патологія виникає після переливання крові. Нерідко зараження відбувається у наркоманів через використання загальних шприців. Можлива передача від матері — плоду і при статевому контакті. Найбільшою небезпекою володіє хронічна форма гепатиту С, яка може переходити в цироз печінки та рак.

Прогноз цього захворювання неоднозначний і залежить від виду гепатиту, стадії, активності процесу, гістологічних ознак, наявності шкідливих звичок та супутніх хвороб у людини.

Луцьк Вул. Львівська, 73
Луцьк смт. Стара Вижівка вул. Незалежності, 52
Черкаси м. Умань, вул. Небесної Сотні, 7
5,8