Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Алергічний нежить і нежить при ГРВІ

Алергічний нежить і нежить при ГРВІ

Сльозяться очі, погане самопочуття та сильний нежить? Сьогодні важко не панікувати, виявивши у себе або близьких дані ознаки. Спершу спробуємо навчитися відрізняти алергічний нежить і нежить при ГРВІ.

Нежить — ознака яких захворювань?

Виснажлива нежить, яку спеціалісти називають ринітом, супроводжує безліч хвороб. З них найпоширеніші — ГРВІ та алергія. Але так як причини у простудного та алергічного риніту різні, то і протікає нежить по-різному.

Гостра респіраторна вірусна інфекція — це збірне поняття, що включає певні хвороби, переважно верхніх дихальних шляхів, які викликані вірусним збудником.

Риніт, що виникає в результаті алергії, називається “алергічним ринітом”. Це захворювання, яке розвивається в результаті попадання алергенів на слизову оболонку порожнини носа.

За статистикою на алергічні риніти в залежності від регіону проживання страждає 10-30% населення Землі. Здавалося б, діагноз поставити нескладно, головне вловити сезонність захворювання. Але все одно залишається безліч питань. Найголовніший: як відрізнити алергічний риніт від простудного?

Причини виникнення алергічного нежитю та його види

У більшості випадків захворювання виникає в результаті впливу алергенів, що знаходяться в повітрі та потрапляють на слизову під час дихання. Їх називають інгаляційними і до них відносять:

  • домашній пил;
  • продукти життєдіяльності пилових кліщів;
  • частинки пуху птахів та шерсті тварин;
  • пилок рослин;
  • хімічні речовини;
  • тютюновий дим;
  • деякі лікарські препарати;
  • виробничий пил.

Якщо алергеном є квітковий пилок, то такий нежить називається поліноз. Він найчастіше супроводжується почервонінням очей та сльозоточивістю. Захворювання проявляється з ранньої весни до глибокої осені. У найбільш гострій формі сезонний риніт зустрічається в кінці весни-початку літа, в момент цвітіння більшості рослин, і восени, коли частинки рослин-алергенів розносяться вітром по всій окрузі.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

У разі, коли нежить раптом починається в певних приміщеннях, це означає, що алерген знаходиться десь неподалік. Цілорічний алергічний риніт не залежить від пори року та припиняється тільки після контакту з подразнюючою речовиною. Коли людина працює на виробництві, де в повітрі може бути пил від матеріалів (цементу, дерева, гіпсу та ін.), хімічних подразнюючих речовин, це говорить про професійний алергічний риніт.

Чим відрізняється нежить при застуді та при алергії

«Звичайний» риніт при гострій респіраторній вірусній інфекції розвивається повільними темпами та поступово, а алергічний риніт виникає швидко і раптово. Для алергічного риніту характерний свербіж в задній частині носової порожнини. Людина постійно морщить ніс, а для полегшення носового дихання потирає кінчик носу долонею від низу до верху.

Якщо при звичайному нежиті пацієнти чхають рідко, то при алергії — часто, до 10 разів поспіль, але при цьому легко та відносно тихо. До алергічного риніту приєднується рясна сльозотеча. Це абсолютно не характерно для нежиті при ГРВІ.

При ГРВІ в зовнішності людини не відбувається жодних змін. При алергічному риніті під очима з'являються синювато-чорні кола, які викликані венозним застоєм через набряк слизової носа та придаткових пазух. При ГРВІ нюх та смакові відчуття не страждають. При алергічному риніті сильно знижується нюх та погіршуються смакові відчуття. Від симптомів ГРВІ людина страждає не більше 7 днів. Алергічний нежить триває стільки, скільки здійснюється контакт з алергеном, на який реагує організм.

При неправильному лікуванні "звичайного" риніту він може перейти в більш грізне захворювання — гайморит. Це запалення придаткових пазух носу. Недуга проявляється закладеністю носу, виділеннями гнійного характеру та болями під очима і в лобовій частині обличчя, які особливо гостро відчуваються при нахилі голови вперед.

Современная клиника семейной медицины с дневным стационаром и аптекой, что обеспечивает доступную диагностику и лечение основных заболеваний под одной крышей.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:30 Сб: 08:00-20:30 Вс: 09:00-20:00
Киев пр-т Героев Сталинграда, 20 м.Минская11 2 м.Оболонь20 4
8,1
Многопрофильный медицинский центр "МедЛайн" предлагает пациентам широкий выбор услуг по диагностике заболеваний, консультации специалистов по различным направлениям. Медицинский центр имеет взрослое и детское отделение.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00 Вс: 08:00-20:00
Многопрофильный медицинский центр "Клиника Образцова" специализируется в области семейной медицины, проводит диагностику и лечение детей с 3 лет и взрослых. В медицинском центре пациентов принимают семейный врач, отолоринголог, терапевт, невропатолог, эндокринолог, психотерапевт, дерматолог, хирург, хирург-онколог, ортопед-травматолог, окулист, рефлексотерапевт, акушер-гинеколог, врач УЗИ.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-18:00 Вс: 09:00-17:00
Кривой Рог пр-т Мира, 5 Б
8,9
Всем, кому необходимо пройти качественную диагностику на современном оборудовании, свои услуги предлагает МРТ-центр в Кривом Роге. Центр располагает магнитно-резонансным томографом AIRIS Mate (открытого типа), позволяющим провести обследование различных зон тела и структур организма.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 08:00-18:00 Вс: 08:00-18:00
Черкассы ул. Надпольная, 289/1
9,6
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-19:00 Вс: 09:00-19:00
Киев ул. Даниила Щербаковского, 52 м.Нивки18 11 м.Сырец30 12
8,1
Филиал клиники “Допомога Плюс” на Нивках предоставляет полный комплекс медицинских услуг, начиная от консультации и завершая хирургическим вмешательством, по таким направлениям: урология, проктология, гинекология, ортопедия, маммология, пластическая хирургия.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-20:00 Сб: 08:30-20:00 Вс: 08:30-20:00
Специализированный медицинский центр "Соно" занимается диагностикой и терапией заболеваний гинекологического характера. В медцентре установлено современное высокотехнологичное оборудование, созданы все условия для комфортного лечения женщин. Центр создан в 1994 году, удобно расположен, обслуживает большое число пациентов.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-14:00
Verum expert clinic - специализированный центр здоровья экспертного уровня и согласованного медицинского обслуживания.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 08:00-21:00 Вс: 08:00-21:00