Які бувають артрити

Артрит — це захворювання, яке вражає ваші суглоби (ділянки, де з’єднуються та рухаються кістки). Артрит зазвичай включає запалення або дегенерацію (руйнування) ваших суглобів. Ці зміни можуть викликати біль під час використання суглоба.

Артрит найчастіше зустрічається в таких областях тіла:

• Ноги.
  • Руки.
  • Стегна.
  • Коліна.
  • Нижня частина спини.

Існує багато видів артриту. Кожна форма викликає різні симптоми та може потребувати різного лікування. Хоча артрит зазвичай вражає літніх людей, він може розвинутися у чоловіків, жінок і дітей будь-якого віку.

Які різні типи артриту?

Артрит — це широкий термін, який описує понад 100 різних захворювань суглобів. Найпоширеніші види артриту включають:

• Остеоартрит або артрит «зношування», який розвивається, коли хрящ суглоба руйнується внаслідок повторного навантаження. Це найпоширеніша форма артриту.
  • Анкілозуючий спондиліт або артрит хребта (зазвичай нижньої частини спини).
  • Ювенільний артрит (ЮА), захворювання, при якому імунна система атакує тканини навколо суглобів. JA зазвичай вражає дітей віком до 16 років.
  • Подагра, захворювання, яке викликає утворення твердих кристалів сечової кислоти у ваших суглобах.
  • Псоріатичний артрит, запалення суглобів, яке розвивається у людей з псоріазом (аутоімунне захворювання, яке викликає подразнення шкіри).
  • Ревматоїдний артрит, захворювання, яке змушує імунну систему атакувати синовіальні оболонки у ваших суглобах.

Симптоми та причини

Що викликає артрит?

Різні типи артриту мають різні причини. Наприклад, подагра є результатом надлишку сечової кислоти в організмі. Але для інших типів артриту точна причина невідома. У вас може розвинутися артрит, якщо ви:

• Маєте сімейну історію артриту.
  • Працюєте або займайтеся спортом, який постійно навантажує ваші суглоби.
  • Маєте певні аутоімунні захворювання або вірусні інфекції.

Які фактори ризику розвитку артриту?

Деякі фактори підвищують ймовірність розвитку артриту, зокрема:

• Вік: Ризик артриту зростає з віком.
  • Спосіб життя: куріння або відсутність фізичних вправ може збільшити ризик артриту.
  • Стать: більшість видів артриту частіше зустрічаються у жінок.
  • Вага: ожиріння створює додаткове навантаження на суглоби, що може призвести до артриту.

Які симптоми артриту?

Різні види артриту мають різні симптоми. Вони можуть бути легкими в одних людей і важкими в інших. Дискомфорт у суглобах може з’являтися і зникати або залишатися постійним. Загальні симптоми включають:

• Біль.
  • Набряк.
  • Запалення та почервоніння: суглоб буде червоним, набряклим і чутливим.
  • Важко рухатися: ваш суглоб буде жорстким.