Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Чим небезпечна тахікардія?

Чим небезпечна тахікардія?

Тахікардія – це стан при якому частота серцевих скорочень перевищує норму – більш ніж 100 ударів на хвилину. Тахікардія може початися у верхніх або нижніх камерах серця і може варіюватися від легкої до небезпечної для життя.

Існує три основні види тахікардії:

 • Надшлуночкова - відбувається, коли електричні сигнали у верхніх камерах органу дають збій, що призводить до прискорення серцевого ритму. Серце б’ється так швидко, що не може наповнитися кров’ю, перш ніж скорочується. Це зменшує приплив крові до решти тіла.
 • Шлуночкова - це прискорене серцебиття, яке починається в нижніх камерах серця. Трапляється, коли електричні сигнали в цих камерах спрацьовують неправильно. Серце б’ється так швидко, що не може наповнитися кров’ю або прокачати її через решту тіла.
 • Синусова тахікардія - відбувається, коли природний кардіостимулятор вашого серця посилає електричні сигнали швидше, ніж зазвичай.

Клінічні прояви тахікардії

Коли серце б’ється занадто швидко, воно може не перекачувати достатньо крові до решти тіла. В результаті органи та тканини можуть не отримувати достатньо кисню. Загалом, тахікардія може призводити до таких ознак і симптомів:

 • відчуття прискореного серцебиття або стукання в грудях;
 • біль у грудях;
 • непритомність;
 • запаморочення;
 • раптова слабкість;
 • прискорений пульс;
 • задишка.

Деякі люди з тахікардією не мають симптомів. Захворювання може бути виявлено під час фізичного огляду або аналізів серця з іншої причини.

Ускладнення

Ускладнення тахікардії залежать від:

 • типу тахікардії;
 • того, як швидко б'ється серце;
 • скільки триває прискорене серцебиття;
 • чи є інші захворювання серця.

Деякі люди з тахікардією мають підвищений ризик утворення тромбу, який може викликати інсульт або серцевий напад. Інші потенційні ускладнення та ризики тахікардії включають:

 • часті втрати свідомості;
 • нездатність серця перекачувати достатню кількість крові (серцева недостатність);
 • раптова смерть, зазвичай пов’язана лише зі шлуночковою тахікардією або фібриляцією шлуночків.

Діагностика тахікардії

Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Лікар запитає вашу історію хвороби та проведе фізичний огляд. Після чого, лікар може провести ряд тестів для діагностики тахікардії, зокрема:

 • електрокардіограма (ЕКГ);
 • ехокардіограма;
 • навантажувальний стрес-тест;
 • електрофізіологічне дослідження серця або я ЕП-тест.

Лікування

Метою лікування тахікардії є уповільнення прискореного серцебиття, коли воно виникає, та запобігання майбутнім епізодам прискореного серцебиття. Якщо тахікардію викликає інший медичний стан, лікування основної проблеми може зменшити або запобігти епізоди прискореного серцебиття.

Способи уповільнення прискореного серцевого ритму включають:

 • Вагальні маневри (наприклад, масаж сонної пазухи або маневр Вальсальви).
 • Ліки. Якщо вагальні маневри не зупиняють прискорене серцебиття, можуть знадобитися ліки для відновлення серцевого ритму.
 • Кардіоверсія. Ця медична процедура зазвичай виконується шляхом подачі електричного удару в серце через датчики (електроди), розміщені на грудях. Шок впливає на електричні сигнали серця і відновлює нормальне серцебиття.

Лікування тахікардії передбачає вжиття заходів для запобігання надто швидкому биттю серця. Це може включати ліки, імплантовані пристрої або інші операції чи процедури.

 • Ліки: бета-блокатори, блокатори кальцієвих каналів, розріджувачі крові або антикоагулянти (при фібриляції передсердь).
 • Катетерна абляція.
 • Кардіостимулятор. Кардіостимулятор – це невеликий пристрій, який хірургічним шляхом імплантується під шкіру в області грудей. Коли пристрій відчуває нерегулярне серцебиття, він посилає електричний імпульс, який допомагає серцю відновити правильний ритм.
 • Імплантований кардіовертер-дефібрилятор (ІКД).
 • Процедура лабіринту.
 • Хірургія. Іноді може знадобитися операція на відкритому серці, щоб знищити додатковий електричний шлях, що викликає тахікардію. Хірургічне втручання зазвичай проводиться лише тоді, коли інші варіанти лікування не працюють або коли потрібна операція для лікування іншого захворювання серця.

Профілактика тахікардії

Найкращий спосіб запобігти тахікардії — підтримувати здорове серце та запобігати серцевим захворюванням. Якщо у вас уже є захворювання серця, стежте за ними та дотримуйтесь свого плану лікування. Зміна способу життя для зниження ризику серцево-судинних захворювань може допомогти запобігти серцевим аритміям, які можуть викликати тахікардію. Виконайте наступні кроки:

 1. Їжте здорову їжу. Виберіть дієту, багату цілозерновими продуктами, нежирним м’ясом, нежирними молочними продуктами, фруктами та овочами. Обмежте сіль, цукор, алкоголь, а також насичені жири та транс-жири.
 2. Регулярно займайтеся спортом. У більшості днів намагайтеся займатися спортом не менш ніж 30 хвилин.
 3. Висипайтеся.
 4. Підтримуйте здорову вагу. Надмірна вага підвищує ризик розвитку серцевих захворювань.
 5. Тримайте артеріальний тиск і рівень холестерину під контролем.
 6. Припиніть палити та/або вживати тютюнові вироби.
 7. Обмежте вживання алкоголю та кофеїну.
 8. Управляйте стресом. Знайдіть способи, які допоможуть зменшити емоційний стрес.
 9. Ходіть на планові огляди. Регулярно проходьте фізичні огляди та повідомляйте лікаря про будь-які зміни серцебиття.
Медичний центр "Медіана" - медичний заклад, що спеціалізується на наданні широкого спектру послуг європейського рівня. Використання в роботі сучасного обладнання дозволяє швидко діагностувати патології та призначати ефективне лікування.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-14:00
Медичний центр «Медікал Град» в Києві - клініка, яка надає пацієнтам широкий перелік медичних послуг. В установі ведуть прийом ультразвукові діагности, масажисти, урологи, андрологи, терапевти, кардіологи, гінекологи і гастроентерологи. Також можна записатися на консультацію до мамолога, сімейного лікаря, ендокринолога, невролога та ревматолога.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-20:00 Нд: 09:00-20:00
Медичний центр "Інго" надає лікувальні та діагностичні послуги як для дітей, так і для дорослих. Перша філія медичного центру була відкрита в 2014 році. Філія на вул. Ревуцького відкрила свої двері для пацієнтів 23 травня 2017 року.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-19:00 Сб: 09:00-16:00
Стоматологічна клініка Amel Dental Clinic має міжнародну акредитацію, спеціалізується на новітніх методах лікування зубів і ясен. У клініці працюють понад 60 фахівців вищої кваліфікації, обладнані сучасні лікувальні кабінети, операційний блок та власна зуботехнічна лабораторія. Все встановлене в клініці обладнання відповідає сучасним міжнародним стандартам.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-18:00 Нд: 09:00-18:00
Стоматологічна клініка «Буров Клінік» розпочала роботу в 2017 році. Тут за допомогою новітнього обладнання здійснюється всебічна діагностика і лікування захворювань зубів, ясен. Лікарі клініки пройшли навчання та стажування в Європі, США та Японії. Для лікування використовуються сучасні стоматологічні матеріали вищої якості імпортних виробників.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 09:00-18:00 Нд: 09:00-18:00
Вінниця вул. Київська, 5
7,6
Лікувально-діагностичний "Центр-В" на вул. Київської пропонує пацієнтам кваліфіковану медичну допомогу за різними напрямками. Пацієнтів приймають отоларинголог, педіатр, терапевт, лікар сімейної медицини, алерголог, гастроентеролог, гінеколог, гомеопат, дерматолог, кардіолог, логопед, невролог, уролог, фізіотерапевт, ендокринолог.
Пн — Пт: 09:00-16:00 Сб: 09:00-16:00
Хмельницький м. Кам'янець-Подільський, пр-т Грушевського, 21 В
8,6
Багатопрофільний медичний центр "Оксфорд Медікал" в Кам’янець-Подільському є філією міжнародної мережі клінік. В медичному центрі виконуються діагностика, лікування та профілактика хвороб за напрямками педіатрія, гінекологія, отоларингологія, хірургія, урологія, дерматологія, проктологія, косметологія. Тут працюють кваліфіковані спеціалісти першої та другої категорії.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-22:00 Сб: 09:00-17:00 Нд: 10:00-14:00
Суми вул. Санаторна, 3, 2 поверх 3 каб
8,1
Кабінет гінеколога Чухриенко Н.Є. "Жіноча гармонія" спеціалізується на діагностиці, сучасних методах лікування та профілактиці захворювань жіночої репродуктивної системи. Прийом веде кваліфікований фахівець, лікар вищої категорії.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-12:00