Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Гіпертонія та гіпотонія

Гіпертонія та гіпотонія

Згідно з Американською кардіологічною асоціацією, якщо артеріальний тиск потрапляє в одну з наведених нижче категорій, стан називається гіпертонією:

 • Гіпертонія 1 стадії: систолічний тиск між 130-139 або діастолічний між 80-90.
 • Гіпертонія 2 стадії: систолічний тиск 140 або вище та діастолічний 90 або вище.
 • Гіпертонічний криз: систолічний тиск вище 180 та/або діастолічний вище 120.

Таким чином, гіпертонія – це високий артеріальний тиск, який є серйозним станом, оскільки змушує серце працювати інтенсивніше, щоб перекачувати кров у тіло, і, якщо її не контролювати, може призвести до підвищеного ризику інфарктів, інсультів та ниркової недостатності.

Аналогічно, гіпотонія - це низький артеріальний тиск. У цьому стані артеріальний тиск зазвичай падає нижче систолічного значення 90 і діастолічного значення 60.

Причини високого артеріального тиску

Хоча точні причини високого артеріального тиску досі невідомі, лікарі пояснюють виникнення цього стану певними факторами, а саме:

 • Ожиріння
 • Надмірне вживання алкоголю
 • Збільшення споживання солі
 • Куріння
 • Цукровий діабет
 • Генетика
 • Стрес
 • Старіння

Причини низького артеріального тиску

Зниження артеріального тиску є нормальним сценарієм. Однак певні умови спричиняють низький артеріальний тиск протягом тривалого періоду, наприклад:

 • Інфекції крові
 • Цукровий діабет
 • Захворювання щитоподібної залози
 • Втрата крові внаслідок травми
 • Слабкість через зневоднення
 • Вагітність
Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Симптоми високого артеріального тиску

Хоча високий артеріальний тиск не проявляє жодних серйозних симптомів (ось чому його також називають «тихим вбивцею»), іноді спостерігається, що деякі люди, які страждають від високого артеріального тиску, виявляють ознаки пітливості, проблем зі сном і занепокоєння. Однак, якщо досягнуто стану гіпертонічного кризу, у пацієнта можуть виникнути носові кровотечі та головні болі.

Симптоми низького артеріального тиску

Деякі помітні симптоми, які повинні викликати тривогу, включають:

 • Втрата рівноваги
 • Нечіткий зір
 • Відсутність концентрації
 • Втома
 • Депресія
 • Нудота
 • Бліда шкіра
 • Прискорене або уповільнене дихання

Лікування високого артеріального тиску

Хоча багато лікарів призначають ліки для боротьби з високим артеріальним тиском, як правило, найкраще лікування полягає у зміні способу життя та харчування.

Деякі зміни способу життя включають:

 1. 30-хвилинні вправи середньої інтенсивності, такі як ходьба, плавання, їзда на велосипеді або біг підтюпцем.
 2. Відмова від куріння.
 3. Зменшення споживання солі.
 4. Скорочення вживання алкоголю.
 5. Збільшення споживання свіжих фруктів і овочів, продуктів з високим вмістом клітковини та цілозернових продуктів, нежирних молочних продуктів.
 6. Контроль маси тіла.

Лікування низького артеріального тиску

Прості, корисні для впровадження практики, які запобігають зниженню артеріального тиску, включають:

 1. Обмежте вживання алкогольних напоїв.
 2. Збільште споживання води, особливо під час спекотної погоди або при вірусній інфекції.
 3. Дотримуватися дієти з високим споживанням солі.
 4. Займайтеся регулярними фізичними навантаженнями, щоб покращити кровообіг.
 5. Уникайте тривалого стояння або сидіння в одному положенні.
 6. Будьте обережні, встаючи з положень лежачи та сидячи.
 7. Щоб уникнути періодів запаморочення, намагайтеся їсти легку їжу невеликими порціями через регулярні проміжки часу та уникайте будь-яких напружених дій одразу після їди.
 8. Зменште споживання вуглеводів.
 9. Проконсультуйтеся з лікарем щодо використання еластичних панчіх, які закривають область литок і стегон. Це може допомогти обмежити приплив крові до нижньої частини тіла, таким чином утримуючи більше крові у верхній частині.
Офтальмологічна клініка «Медичний центр «Інститут зору», надає консультативні, діагностичні, лікувально-профілактичні послуги, а також хірургічну реабілітацію пацієнтів з офтальмологічною патологією як переднього відрізка ока (аномалії рефракції, катаракта, глаукома), так і заднього (судинні захворювання сітківки, відшарування сітківки, вікова макулодистрофії), а також пацієнтів з офтальмологічними ускладненнями хвороб ендокринної системи (цукрового діабету, захворювань щитовидної залози).
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-17:00 Сб: 10:00-15:00
8,5
Сучасний медичний центр, що спеціалізується на захворюваннях неврології, ортопедії, реабілітації після травм, перенесених операцій, інсульту, ефективно лікуємо біль в спині, суглобах, головні болі, неврози, ін. У центрі працюють висококваліфіковані лікарі та фізичні терапевти, що за допомогою сучасного обладнання та європейських методів світової практики лікують захворювання на етапі виникнення причин, а не тільки симптомів.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 08:00-19:00
6,7
Медлюкс+ — це сучасний медцентр, що надає комплексні послуги з лікування залежності будь-якого характеру. На території клініки приймають профільні фахівці, які знають особливості лікування залежностей будь-якого типу. На практиці використовуються інноваційні технології, що дозволяє відновити загальний стан людини без явного впливу медикаментів. Лікарі знають підхід до пацієнтів будь-якого типу, включаючи осіб, які страждають психічними розладами.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 00:00-23:59 Сб: 00:00-23:59 Нд: 00:00-23:59
Нейромед — це центр СКТ діагностики на Пірогова 46. Ключова перевага сучасної клініки — оновлене обладнання, що дозволяє проводити основні діагностичні заходи з максимально точним результатом. У центрі встановлена апаратура сучасного зразка, включаючи унікальну діагностичну систему Philips Achieva 1.5T. Наявність апарату зазначеного типу дозволяє проводити МРТ головного мозку, внутрішніх органів, хребта і суглобів з максимальною результативністю. У процесі дослідження, людина не відчуває дискомфорт.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-17:00
Діагностичний центр СДС на Голосіївській — медичний заклад, що спеціалізується на проведенні магнітно-резонансної та комп'ютерної томографії. Обстеження проводять лікарі високої кваліфікації.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Діагностичний центр СДС на Солом'янській — сучасний медичний центр, в якому виконуються всі види МРТ-досліджень: головного мозку, хребта, суглобів, органів черевної порожнини, м'яких тканин.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 10:00-18:00
Львів м. Дрогобич, вул. Шептицького, 9
6,7
Діагностичний центр СДС у Дрогобичі спеціалізується в області ультразвукової діагностики та магнітно-резонансної томографії. У медичному закладі можна також виконати дуплексне сканування судин голови та шиї, нирок, артерій і вен кінцівок. Співробітники центру систематично підвищують кваліфікацію на курсах за спеціальністю.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 08:00-18:00
Фастів вул. Льва Толстого, 17
8,7
Діагностичний центр СДС в Фастові спеціалізується на діагностиці різних хвороб за допомогою комп'ютерної томографії. Центр оснащений сучасним томографом Philips Brilliance 64. Для повної безпеки пацієнтів під час проведення дослідження завжди присутній лікар.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-18:00