Медовий масаж — це симбіоз цілющої сили меду та комплексу масажних прийомів. Ця процедура покращує обмінні процеси в організмі, кровообіг, розслабляє, знімає стрес.
Підготовчі процедури
Перед масажем необхідно прийняти теплий душ і бажано додатково розігріти тіло. Мед має бути лише натуральним. До нього можна додавати натуральні ефірні олії: лимонну, апельсинову, мандаринову, грейпфрутову, евкаліптову, лавандову й багато інших.
Медовий масаж
Класичний варіант масажу виконується руками. Техніка в цьому випадку така: спочатку розслаблюють м'язи, розтираючи необхідні ділянки масажною олією, а після цього тонким шаром наносять на шкіру мед і різким плесканням масажують. Також цей вид масажу можна виконувати пляшкою. Відмінність від класичного полягає в тому, що, замість плескання долонями, потрібно перекочувати по шкірі обмазану медом пляшку. Поєднання масажу та обгортання дає приголомшливий ефект, особливо при боротьбі з целюлітом. Кількість процедур, необхідних для досягнення результату, залежить від того, який саме результат повинен бути, а також від початкового стану. Якщо процедура виконується з метою зняти стрес, то досить однієї процедури, а от якщо мета — схуднення і поліпшення тонусу шкіри, то знадобиться не менше десяти сеансів. Після цієї маніпуляції пацієнт обов’язково повинен змити залишки відпрацьованого, токсичного меду під теплим душем. Потім шкіра змащується маслом або зволожуючим кремом (найкраще брати на основі продуктів бджільництва).
Показання та протипоказання
Поєднання масажних прийомів та меду застосовується при:
- застудних хворобах (у тому числі бронхіті й трахеїті);
- радикуліті, ревматизмі;
- остеохондрозі;
- артрозі, артриті;
- виведенні солей, які накопичуються в організмі і створюють безліч проблем;
- зміцненні імунної системи;
- схудненні, позбавленні від целюліту;
- вегето-судинній дистонії.
Масаж протипоказаний при:
- алергії на мед;
- онкологічних хворобах;
- астмі;
- вираженій недостатності функції печінки і нирок;
- підвищеному тиску;
- патології кровоносної системи;
- цукровому діабеті;
- вагітності та в період менструації;
- туберкульозі;
- пошкодженнях і захворюваннях шкіри.
Наслідки
Інколи з'являються синці і капілярний малюнок. У цьому немає нічого страшного, але у випадках, коли ці прояви залишаються після 3-4 процедур, краще звернутися за консультацією до лікаря.