Масаж для вагітних — це комплекс масажних прийомів, спрямованих на покращення фізичного й емоційного стану вагітної та зниження ризику виникнення серйозних наслідків у малюка.
Підготовчі процедури
Перш за все необхідно зручно влаштуватися. Масаж спини робиться переважно у положенні сидячи на стільці та впершись лобом у руки. Ті жінки, які страждають від набряків, укладаються на бік, спираючись на подушки, а лікар підлаштовується під їх положення. Виконувати масаж рук можна в такій позі: жінка сідає на подушки, при цьому її зігнуті ноги розсунуті в сторони, а ступні торкаються одна одну. Корисно використовувати натуральні ефірні олії з метою додаткової профілактики розтяжок та збереження шкіри м'якою й еластичною. Аромат олії посилює релаксаційний ефект.
Масаж для вагітних
Лікар використовує традиційні прийоми класичного масажу (погладжування, розтирання, розминка, вібрація), але зменшує силу впливу вдвічі й більше. Переважають погладжування і розтирання, допустимі легкі прийоми вібрації. Різкі рухи і струшування неприпустимі. При вагітності масаж попереку та вплив на крижову зону категорично заборонені. Там розташовані абортивні точки, приплив крові до яких може спровокувати викидень. При масажі ніг із цієї ж причини треба обходити п'яту й ахіллесове сухожилля, допустимі елементи дренажного масажу.
Комплексний вплив на обличчя і волосяну частину голови дозволяє заспокоїти схвильовану майбутню матусю, привести її думки в порядок, а емоціям надати позитивний заряд. На пізніх термінах вагітності майбутнім матусям проводять масаж сідниць, що допомагає підготувати організм до родового процесу. Вид масажу в індивідуальному порядку вирішує виключно лікар. Він же визначає тривалість і частоту сеансів.
Показання та протипоказання
Показання для масажу:
- біль у тілі;
- набряклість;
- напруженість м'язів;
- безсоння;
- емоційне напруження;
- почуття тривоги й дратівливість.
Масаж не рекомендується при:
- явно вираженому токсикозі;
- ГРВІ та інших інфекційних захворюваннях;
- проблемах зі шкірою;
- сильному варикозному розширенні вен;
- хворобах серцево-судинної системи;
- підвищеному артеріальному тиску.
Наслідки
Масаж при вагітності позбавляє від проблем і негативних наслідків виношування дитини. Він слугує профілактикою набряків і розтяжок, поліпшує крово- і лімфообіг, знижує навантаження на розширені вени, сприяє емоційному розслабленню. Прискорення потоку крові і лімфи, профілактика застою рідини допомагають малюку розвиватися повноцінно.