Гонорея — це інфекційна хвороба сечостатевої системи, що зумовлює запальний процес. Збудниками виступають гонококи, що передаються внаслідок статевих контактів.
Симптоми гонореї у жінок:
- гнійні виділення та кровотечі із піхви;
- часте та болюче сечовипускання;
- болі в нижній частині живота;
- набряк слизових оболонок статевих органів.
Симптоми хвороби у чоловіків:
- свербіння та набряк уретри;
- часте утруднене сечовипускання;
- гнійні виділення.
Як лікувати
Гонорею лікують антибіотиками, які активні до гонококів. Застосовуються зокрема цефтріаксон, офлоксацин та ципрофлоксацин. У випадку захворювання вагітних — еритроміцин та цефазолін. Для підвищення імунітету хворих призначають пірогенал та продігіозан. Якщо за результати повторних аналізів гонококи не виявляються впродовж 2 місяців, пацієнт здоровий.
Як діагностувати
Основа діагностики — анамнез, огляд хворого та лабораторні методи дослідження. Під час анамнезу лікар з’ясовує наявність симптомів гонореї та статевих контактів упродовж останнього часу. Огляд чоловіка полягає у виявленні виділень, болів, почервонінь та набряків уретри. А жінки — у визначенні наявності виділень, запалення матки, гіперемії слизових оболонок органів малого тазу, болів матки та придатків. Лікар призначає аналізи на визначення наявності гонококів та збудників інших венеричних захворювань. Часто гонорея поєднується із трихомонадою, уреаплазмою, герпесом, кандидозом, хламідією, мікоплазмою,та вірусом папіломи людини.
Основні методи лабораторної діагностики гонореї:
- мікроскопічний;
- бактеріологічний;
- серологічний;
- полімеразна ланцюгова реакція.
Наслідки
У чоловіків гонорея спричиняє:
- простатит;
- орхіт;
- орхіепідідіміт;
- зниження потенції;
- безпліддя;
- імпотенцію.
Жінкам варто остерігатись таких наслідків, як:
- бартолініт;
- зниження лібідо;
- ускладнення під час вагітності;
- народження інфікованої дитини.
І чоловікам, і жінкам варто боятись дисемінованої гонореї — потрапляння збудника у кров та розповсюдження його по організму. З’являються крововиливи на шкірі, уражаються суглоби, серце, печінка, нирки та головний мозок. У разі порушення елементарних правил гігієни розвивається гонорейний кон’юнктивіт.