Лікування сифілісу — це комплекс заходів щодо терапії небезпечного захворювання. Сифіліс — хронічне інфекційне захворювання, що вражає шкіру, сечостатеву, нервову та імунну системи. Бліда трепонема, збудник захворювання, передається статевим шляхом, через ерозивні папули на шкірі та слизові оболонки статевих органів, виділення із них. Зараження відбувається внаслідок тісного домашнього контакту, через побутові речі та молоко матері.
Основні симптоми первинного сифілісу:
- поява червоної плями на статевих органах, шкірі, слизових оболонках, перетворення її на папулу, ерозію, виразку;
- збільшення лімфатичних вузлів.
Як лікувати
Перша та друга стадії сифілісу легко піддаються лікуванню. Для подолання хвороби у шкірно-венерологічних диспансерах застосовують препарати на основі пеніциліну. Одужання підтверджується лабораторними методами. Терміном до 5 років пацієнт періодично відвідує лікаря та здає аналізи на виявлення сифілісу.
Яку діагностику проходити
Хворий розповідає лікарю про симптоми, наявність нещодавніх сексуальних контактів, хворих рідних та друзів. Лікар оглядає статеві органи, анус, слизову оболонку рота та шкіряні покриви. Здійснює пальпацію лімфовузлів та висипних утворень. Основа діагностики сифілісу — лабораторні дослідження. Зокрема мікробіологи досліджують матеріал із лімфатичних вузлів, ліквору, амніотичної рідини та джерел ураження на наявність збудника захворювання. Проводяться трепонемні та нетрепонемні серологічні тести на наявність у крові антитіл блідної трепонеми.
Наслідки
Бактеріальна інфекція на ранніх стадіях захворювання спричиняє запалення та набряки, червона пляма гноїться. У чоловіків може виникнути фімоз або парафімоз, а у хронічних алкоголіків — гангрена, некроз тканини та сильна кровотеча. При вторинному сифілісі існує загроза облисіння. Також може звужуватись голосова щілина та порушуватись дихання. Третинний сифіліс викликає задишку, аритмію, серцеві блокади та інфаркт міокарда. Також порушується робота печінки, підшлункової залози, легенів, нирок, шлунка та кишечника. Негативно хвороба впливає і на нервову систему. Розвивається сифіліс мозку — нейросифіліс, який стає причиною паралічу, порушення координації рухів, мови, стійких головних болів у нижніх кінцівках і слабоумства.