Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Що таке синдром хронічної втоми

Що таке синдром хронічної втоми

Міалгічний енцефаломієліт/синдром хронічної втоми (МЕ/СХВ) є складним захворюванням. Він характеризується глибокою втомою незалежно від постільного режиму. Його симптоми можуть посилюватися при фізичній або розумовій активності, та не покращуватися під час відпочинку. СХВ може статися раптово і тривати від шести місяців до багатьох років. Причина СХВ невідома, хоча існує багато теорій. Експерти вважають, що це може бути викликано сукупністю факторів.

Фактори ризику синдрому хронічної втоми

Ці фактори включають:

 • Стать. СХВ трапляється в 4 рази частіше у жінок, ніж у чоловіків.
 • Вік. СХВ може виникнути в будь-якому віці, але найчастіше вражає людей молодого та середнього віку.
 • Інші медичні проблеми. Люди, які мають в анамнезі інші складні медичні проблеми, такі як фіброміалгія або синдром постуральної ортостатичної тахікардії, можуть мати більшу ймовірність розвитку СХВ.

Симптоми синдрому хронічної втоми

Симптоми СХВ можуть відрізнятися від людини до людини, і тяжкість симптомів може коливатися щодня. Окрім втоми, симптоми можуть включати:

 • Сильне виснаження після фізичних або розумових вправ.
 • Проблеми з пам'яттю або мисленням.
 • Запаморочення, яке посилюється при переході з положення лежачи або сидячи в положення стоячи.
 • Біль у м'язах або суглобах.
 • Неосвіжаючий сон.

Деякі люди з цим захворюванням мають головний біль, біль у горлі та болючі лімфатичні вузли на шиї або під пахвами. Люди з цим захворюванням також можуть стати надзвичайно чутливими до світла, звуку, запахів, їжі та ліків.

Діагностика синдрому хронічної втоми

Спеціального тесту на визначення СХВ не існує, тому його діагностують на основі ваших симптомів і шляхом виключення інших станів, які можуть бути причиною цих симптомів. Лікар запитає про ваші симптоми та історію хвороби, за необхідністю призначить аналізи крові та сечі.

Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Лікування синдрому хронічної втоми

Лікування СХВ спрямоване на полегшення симптомів. Воно залежатиме від того, як цей стан впливає на вас. Хоча наразі не існує ліків проти СХВ, є методи лікування, які можуть допомогти вам впоратися із захворюванням.

Лікування включає:

 • когнітивно-поведінкова терапія (КПТ).
 • управління енергією – де ви отримуєте поради щодо того, як найкращим чином використовувати наявну у вас енергію, не погіршуючи симптоми.
 • ліки для контролю таких симптомів, як біль і проблеми зі сном.

Деякі люди з СХВ з часом покращуються, особливо після лікування. Багатьом людям з СХВ доведеться довгостроково адаптувати свій розпорядок дня та структуру діяльності. Можуть бути періоди, коли ваші симптоми покращуються або погіршуються.

Втома може бути симптомом багатьох захворювань. Загалом, ми радимо обов'язково звернутися до лікаря, якщо у вас постійна або надмірна втома.

Medessa MPT 3.0 Tesla — це сучасний центр магнітно-резонансної томографії. На території клініки розташований високоефективний та точний томограф останнього покоління. Це єдиний апарат, який є на території України. Ключова перевага центру МРТ — це швидке та якісне обслуговування пацієнтів з отриманням точного результату. Основний напрямок діяльності — магнітно-резонансна томографія відділів головного мозку; черевної порожнини та заочеревинного простору, суглобів. На території центру можна оцінити стан прямої кишки, печінки та судин. Обмежень для дослідження небагато. Клініка відкриває свої двері для пацієнтів будь-якого віку.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00 Нд: 08:00-20:00
НBMedical — це новий медичний центр площею 2000 м.кв. із новітнім діагностичним обладнанням 2021 року випуску, консультативним прийомом лікарів та лабораторією.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 09:00-16:00 Нд: 09:00-16:00
Дніпро вул. Січеславська Набережна, 16 Б м.Вокзальна29 9
6,7
НейроХелс — це медичний неврологічний центр, що надає розширені послуги з терапії захворювань центральної нервової системи. На території клініки встановлено сучасне технічне оснащення. Це означає, що діагностика і терапія проводяться з максимальною точністю. Обладнані діагностичні кабінети з апаратурою експертного класу дозволяють виявляти будь-які порушення на ранніх та пізніх стадіях розвитку.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 10:00-16:00 Сб: 10:00-12:00
Одеса м. Білгород-Дністровський, смт Сергіївка, вул. Чорноморська, 16
6,7
Золота нива — це ультрасучасний санаторій, що розташувався на території Чорноморського узбережжя. Цілюще морське повітря в поєднанні з розширеним спектром послуг сприяють швидкому і природному відновленню організму. Санаторій — це не тільки повноцінна терапія, але і можливість відпочити подальш від городу, серед прекрасних алей і мальовничих пейзажів.
Записатися на прийом
Київ пр-т Перемоги, 119/121, 5 корпус 9 поверх м.Житомирська3 2 м.Святошин24 7 м. Академмістечко23 6
8,1
Клініка Prohealth займається наданням хірургічнго, високо кваліфікованого лікування пацієнтам по ЛОР направленню, судинній-хірургії, флебології, щелепно-лицевої хірургії та травматології. Викорустовуємо для цьог сучасне обладнання та спеціалістів ТОП рівня. В клініці є стаціонар з затишними, одномісними палатами. Розташовані біля метро Житомирської.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 09:00-20:00 Нд: 09:00-20:00
Пратія Клінік — це сучасний медичний центр, що надає комплексні послуги з функціональної діагностики та терапії. У центрі функціонує сучасне технічне оснащення. Комплексний підхід до виконання функціональної діагностики забезпечує швидкий та точний результат в стислі терміни.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-19:00 Сб: 09:00-14:00
Запоріжжя пр-т Соборний, 158 (бізнес центр "Форум", оф. 258) р.Вознесенський (Орджонікідзевський)
6,7
Кабінет гінеколога та УЗД-фахівця Амро І. Г. — це професійна допомога, комплексне лікування, діагностика та профілактика захворювань репродуктивної системи. Спеціаліст регулярно проходить курси підвищення кваліфікації. Розширення власних можливостей та бази знань направлено на впровадження на практиці інноваційних методик діагностики та терапії. Лікар є постійним слухачем вебінарів, а також учасником наукових семінарів, симпозіумів та інших профільних заходів.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00
Хоум Клінік — це лікувально-діагностичний центр, фахівці якого надають кваліфіковану медичну допомогу по обстеженню, терапії і профілактиці захворювань внутрішніх органів і тканин.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-19:00 Сб: 08:00-19:00 Нд: 08:00-19:00