Що таке оніхогрифоз

Оніхогрифоз або птичий кіготь - це захворювання нігтів, викликане повільним ростом нігтьової пластини або коли одна частина нігтя росте швидше, ніж інша. Нігтьова пластина непрозоро потовщується, а потім стає більш жовто-коричневою, подовжується і стає вигнутою, схожою на кіготь хижого птаха. У кількох випадках повідомлялося про вроджений оніхогрифоз, його також можна спостерігати в ряді незвичайних генодерматозів. Оніхогрифоз переважно вражає пальці на ногах, особливо великі.

Що викликає оніхогрифоз?

Цей стан зазвичай набутий, але він також може бути вродженим. Найпоширенішими причинами появи цього явища є:

• Неправильне взуття
  • Грибкова інфекція
  • Буніони
  • Захворювання шкіри, наприклад псоріаз або сифіліс
  • Цукровий діабет
  • Травма нігтя або матриці нігтя – може бути дуже легко пошкодити нігтьове ложе через прямий удар (наприклад, падіння предмета на ніготь) або повторювану травму/тиск (наприклад, тісне взуття)
  • Захворювання судин
  • Поганий догляд за ногами – не стригти нігті протягом тривалого часу

Які ускладнення оніхогрифозу?

Ускладненнями оніхогрифозу можуть включати такі стани, як:

• Врослі нігті
  • Біль та дискомфорт
  • Пароніхія
  • Вторинний оніхомікоз (грибкова інфекція нігтів)
  • Піднігтьова гангрена (рідко).

Лікування оніхогрифозу

Хірургічне втручання є єдиним варіантом лікування оніхогрифозу. Тип і частота хірургічного втручання, однак, ґрунтується на причині появи нігтів баранячого рогу. Якщо захворювання є генетичним, вам, можливо, доведеться робити ту саму операцію кілька разів, поки нігті відростуть. Щоб остаточно розв'язати цю проблему, лікар може запропонувати видалити уражену нігтьову пластину.

Якщо причина менш серйозна, наприклад травма стопи або інфекція, ваш лікар проведе операцію, щоб усунути проблему. Потім вас навчать правильно стригти нігті та доглядати за ногами, щоб проблема не повторилася. Щоб уникнути вростання нігтів, нігті слід стригти рівно, а не загнутими. Ви також повинні носити чисті бавовняні шкарпетки, які можуть вбирати вологу та допомагати запобігти грибкові інфекції.