Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Як винайшли інсулін — лікарський препарат, який прямо зараз рятує 500 мільйонів життів

Як винайшли інсулін — лікарський препарат, який прямо зараз рятує 500 мільйонів життів

Відкриття сучасної медицини більше нікого не дивують. Однак багато хто з нас народилися і все ще живі лише завдяки вченим, які перемогли смертельні захворювання.

За всю історію, лікарських препаратів, які змінили життя людей, винайдено не дуже багато, але вони грають дуже важливу роль. Це ацетилсаліцилова кислота, антибіотики, які припинили масштабні інфекційні епідемії, та інсулін. Розглянемо важливість останнього препарату — інсуліну. Саме з його відкриттям багато пацієнтів отримали шанс на повноцінне життя.

Історія відкриття інсуліну

Фізіологічна сутність цукрового діабету складна: для того щоб клітини могли засвоювати цукор з крові, їм потрібен інсулін. Цей гормон виробляється особливими клітинами підшлункової залози. При цукровому діабеті виробляється недостатньо інсуліну, клітини не отримують харчування, а цукор виводиться з організму разом з сечею.

Така хвороба, як цукровий діабет, була відома ще з давніх часів, ще з третього тисячоліття до н.е. До кінця 19 століття цей діагноз був вироком для пацієнтів. Пізніше вчені почали досліджувати підшлункову залозу, таким чином був зроблений перший крок до виявлення причин цукрового діабету.

  • У 1869 році Пауль Лангерганс виявив в підшлунковій залозі особливі групи клітин, які згодом назвали в його честь. Через кілька років саме з них був виділений гормон-інсулін. Однак цій події передував ряд наукових досліджень.
  • У 1900 році патологоанатом Л. В. Соболєв вивчив будову та функцію клітин, які були відкриті Паулем Лангергансом, і довів, що саме вони регулюють рівень цукру в крові.
  • У 1921 році двоє молодих вчених з Канади — хірург Фредерік Бантінг та його помічник Чарльз Бест — з університету Торонто виділили з екстракту підшлункової залози собаки, а потім теляти речовину, якій дали назву "айлетін". Згодом речовину було перейменовано в "інсулін".
Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

Перший пацієнт, якому був введений інсулін, — Леонард Томпсон (14 років). У хлопчика почалася алергічна реакція, так як препарат був недостатньо очищений. Незважаючи на зниження цукру в крові, ін'єкції довелося припинити. Через тиждень вже очищений інсулін ввели тому ж пацієнтові. Успіх був вражаючим, захворювання перестало прогресувати, побічні ефекти були відсутні, хлопчик пішов на поправку.

Масове виробництво інсуліну

Влітку 1923 року Фредерік Бантінг познайомився з засновником фармкомпанії Lilly полковником Елаєм Ліллі. Компанія взялася за розробку технології масового виробництва інсуліну, завдяки чому вдалося врятувати багатьох пацієнтів з цукровим діабетом. Вже восени 1923 року було випущено інсулін тваринного походження Ілетін. До кінця року компанія випустила майже 60 млн одиниць препарату і це фатальне захворювання перестало бути смертним вироком.

Інсулін людського походження

Хімічна структура людського інсуліну була встановлена ​​в 1960 році. За допомогою генної інженерії в 1976 році вперше був здійснений повний синтез людського інсуліну. Сьогодні пацієнти з цукровим діабетом отримують лікування тільки людським інсуліном та його синтетичними аналогами.

Інсулін необхідний при діабеті I типу, коли в результаті аутоімунної атаки гинуть секретуючі клітини. Також його використовують у багатьох випадках діабету II типу, коли інсуліну недостатньо. З виникненням шприців-ручок та тест-смужок, що визначають кількість цукру в крові, якість життя пацієнтів з цукровим діабетом багаторазово зросла, однак вони як і раніше повинні прораховувати хлібні одиниці, визначати рівень цукру, здійснювати розрахунки та робити собі ін'єкції інсуліну.

Наука підійшла впритул до того, щоб автоматизувати цей процес. Уже зараз існує пристрій типу пластиру з мікроголкою: він приклеюється на плече, проводить всі ці дії автоматично та імітує роботу клітин підшлункової залози.

Медицинский центр доктора Николаева специализируется в области диагностики и лечения женщин, в том числе в период беременности.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 10:00-16:00 Вс: 10:00-16:00
7,6
Диагностический центр МРТ проводит весь спектр компьютерного сканирования организма, что значительно облегчает постановку точного диагноза. Специалисты МРТ-МСКТ прошли профильное обучение, имеют медицинскую квалификацию и большой опыт практической работы.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-15:00 Сб: 08:00-13:00
Херсон ул. Украинская, 81
7,8
Диагностический центр "Радомед" выполняет полное высокотехнологичное обследование организма при помощи мультиспирального компьютерного томографа с инжекторным контрастным усилением. Специалисты центра имеют медицинское образование и необходимую квалификацию.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 09:00-14:00
Херсон ул. 49 Гвардейской дивизии, 37
7,3
Стоматологическая клиника Зубной лекарь оказывает все виды медицинской помощи при лечении заболеваний зубов и десен.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00
Стоматологический центр "Дантист" создан в 2006 году, выполняет весь комплекс стоматологических услуг от диагностики до профилактики заболеваний ротовой полости. Врачи клиники имеют высшую и первую категорию квалификации, совершенствуют свои навыки на профильных курсах, конференциях, семинарах.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-19:00 Сб: 09:00-14:00
Многопрофильная поликлиника No1 предлагает пациентам всех возрастов всестороннее амбулаторно-диагностическое обследование, консультации профильных специалистов, назначение схемы лечения. Здесь ведут прием доктора разных направлений: семейные врачи, терапевты, педиатры, хирурги, неврологи, эндокринологи и другие профильные специалисты. Используется комплексный подход к диагностике заболеваний.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-16:00 Вс: 09:00-16:00
Херсон пр-т Ушакова, 67
7,5
Частный медицинский центр "Довира" более 15 лет выполняет качественную диагностику и лечение в области стоматологии, наркологии, сексопатологии, гинекологии методами стандартной и нетрадиционной медицины. В коллективе клиники работают опытные специалисты, среди которых есть врачи высшей категории квалификации.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-14:00 Сб: 08:00-12:00
Филиал международного многопрофильного медицинского центра "Оксфорд Медикал" оказывает помощь в лечении заболеваний по 8 направлениям, выполняет качественную диагностику. В штате клиники кандидат медицинских наук, врачи высшей, первой и второй категорий квалификации.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-16:00 Вс: 09:00-15:00