Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Як винайшли інсулін — лікарський препарат, який прямо зараз рятує 500 мільйонів життів

Як винайшли інсулін — лікарський препарат, який прямо зараз рятує 500 мільйонів життів

Відкриття сучасної медицини більше нікого не дивують. Однак багато хто з нас народилися і все ще живі лише завдяки вченим, які перемогли смертельні захворювання.

За всю історію, лікарських препаратів, які змінили життя людей, винайдено не дуже багато, але вони грають дуже важливу роль. Це ацетилсаліцилова кислота, антибіотики, які припинили масштабні інфекційні епідемії, та інсулін. Розглянемо важливість останнього препарату — інсуліну. Саме з його відкриттям багато пацієнтів отримали шанс на повноцінне життя.

Історія відкриття інсуліну

Фізіологічна сутність цукрового діабету складна: для того щоб клітини могли засвоювати цукор з крові, їм потрібен інсулін. Цей гормон виробляється особливими клітинами підшлункової залози. При цукровому діабеті виробляється недостатньо інсуліну, клітини не отримують харчування, а цукор виводиться з організму разом з сечею.

Така хвороба, як цукровий діабет, була відома ще з давніх часів, ще з третього тисячоліття до н.е. До кінця 19 століття цей діагноз був вироком для пацієнтів. Пізніше вчені почали досліджувати підшлункову залозу, таким чином був зроблений перший крок до виявлення причин цукрового діабету.

  • У 1869 році Пауль Лангерганс виявив в підшлунковій залозі особливі групи клітин, які згодом назвали в його честь. Через кілька років саме з них був виділений гормон-інсулін. Однак цій події передував ряд наукових досліджень.
  • У 1900 році патологоанатом Л. В. Соболєв вивчив будову та функцію клітин, які були відкриті Паулем Лангергансом, і довів, що саме вони регулюють рівень цукру в крові.
  • У 1921 році двоє молодих вчених з Канади — хірург Фредерік Бантінг та його помічник Чарльз Бест — з університету Торонто виділили з екстракту підшлункової залози собаки, а потім теляти речовину, якій дали назву "айлетін". Згодом речовину було перейменовано в "інсулін".
Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Перший пацієнт, якому був введений інсулін, — Леонард Томпсон (14 років). У хлопчика почалася алергічна реакція, так як препарат був недостатньо очищений. Незважаючи на зниження цукру в крові, ін'єкції довелося припинити. Через тиждень вже очищений інсулін ввели тому ж пацієнтові. Успіх був вражаючим, захворювання перестало прогресувати, побічні ефекти були відсутні, хлопчик пішов на поправку.

Масове виробництво інсуліну

Влітку 1923 року Фредерік Бантінг познайомився з засновником фармкомпанії Lilly полковником Елаєм Ліллі. Компанія взялася за розробку технології масового виробництва інсуліну, завдяки чому вдалося врятувати багатьох пацієнтів з цукровим діабетом. Вже восени 1923 року було випущено інсулін тваринного походження Ілетін. До кінця року компанія випустила майже 60 млн одиниць препарату і це фатальне захворювання перестало бути смертним вироком.

Інсулін людського походження

Хімічна структура людського інсуліну була встановлена ​​в 1960 році. За допомогою генної інженерії в 1976 році вперше був здійснений повний синтез людського інсуліну. Сьогодні пацієнти з цукровим діабетом отримують лікування тільки людським інсуліном та його синтетичними аналогами.

Інсулін необхідний при діабеті I типу, коли в результаті аутоімунної атаки гинуть секретуючі клітини. Також його використовують у багатьох випадках діабету II типу, коли інсуліну недостатньо. З виникненням шприців-ручок та тест-смужок, що визначають кількість цукру в крові, якість життя пацієнтів з цукровим діабетом багаторазово зросла, однак вони як і раніше повинні прораховувати хлібні одиниці, визначати рівень цукру, здійснювати розрахунки та робити собі ін'єкції інсуліну.

Наука підійшла впритул до того, щоб автоматизувати цей процес. Уже зараз існує пристрій типу пластиру з мікроголкою: він приклеюється на плече, проводить всі ці дії автоматично та імітує роботу клітин підшлункової залози.

Фастів вул. Льва Толстого, 17
9,7
Діагностичний центр СДС в Фастові спеціалізується на діагностиці різних хвороб за допомогою комп'ютерної томографії. Центр оснащений сучасним томографом Philips Brilliance 64. Для повної безпеки пацієнтів під час проведення дослідження завжди присутній лікар.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-18:00
Київ м. Ірпінь, вул. Садова, 38
6,7
Діагностичний центр СДС в Ірпені надає пацієнтам широкий перелік послуг в області комп'ютерної томографії. Обстеження виконується на сучасному обладнанні Philips Brilliance 64. Центр приділяє пильну увагу якості проведених досліджень, залучаючи найкваліфікованіших спеціалістів. Лікарі систематично підвищують свою кваліфікацію на курсах по радіології.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-18:00
Київ м. Березань, вул. Михайлівська, 50
6,7
Діагностичний центр СДС в Березані — медичний заклад, який надає весь спектр діагностичних послуг в області комп'ютерної томографії. Для виявлення патологій використовується тільки нове та сучасне обладнання, що дозволяє діагностувати захворювання навіть на самих ранніх етапах розвитку.
Записатися на прийом
Київ вул. Сергія Данченка, 1 м.Сирець44 16
8,1
Пульс — це медичний центр на Данченка. Сучасна клініка розміщується в житлових кварталах міста. Такий формат отримав назву «поруч з будинком». Вдале розташування полегшує транспортування і зберігає час. На території медичного центру обладнано сучасний діагностичний кабінет. Він наповнений оновленої апаратурою, що є гарантом швидкого і якісного проходження інструментальної, і лабораторної діагностики.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00 Нд: 08:00-20:00
РІКОТА (RIKOTA) — це стоматологічна клініка оновленого зразка. Медичний заклад надає комплексні послуги з лікування захворювань ротової порожнини і зубного ряду. На території центру проводять консультативний прийом і діагностичні заходи. Клініка самостійно займається виготовленням протезів і імплантатів. Пацієнти отримують розширений спектр послуг.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 09:00-20:00
Полімед — це сучасний діагностичний центр, який надає послуги високого рівня. Професіоналізм лікарів в поєднанні з сучасним технічним оснащенням — це надання допомоги, незалежно від складності проблеми. Експерти діагностичного центру регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, беруть участь в наукових конференціях, симпозіумах та семінарах. Відповідальний підхід до виконання поставлених завдань розширює можливості центру та дозволяє впроваджувати на практиці інноваційні методики впливу. Кожен пацієнт обслуговується в індивідуальному порядку, що дозволяє налагодити максимальний контакт, мінімізувати дискомфорт та страх.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:30-16:00
Київ Конча-Заспа, смт.Козин, вул Київська, 169
6,7
Сучасний медична клініка Viva для дітей і дорослих спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань в усіх напрямках. У медичній клініці в Конча-Заспі проводяться консультативні прийоми досвідчених фахівців, інструментальна діагностика і амбулаторні хірургічні операції. Здійснюються виїзні послуги на дому і надається швидка і невідкладна допомоги. Центр оснащений новою сучасною операційною, інноваційним обладнанням і комфортабельним денним стаціонаром. Всі необхідні лабораторно-інструментальні дослідження проводяться на базі клініки.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 00:00-00:00 Сб: 00:00-00:00 Нд: 00:00-00:00
Медем (MEDEM) — це спеціалізований багатопрофільний медичний центр амбулаторного типу. Основний напрямок діяльності — надання послуг по всіх клінічних напрямками. Ключова перевага центру — широкий спектр опцій для пацієнтів будь-якого віку.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00 Нд: 08:00-20:00