КТ легенів: що показує дослідження

Комп'ютерна томографія (КТ) легенів — інструментальний діагностичний метод, який дозволяє вивчити та описати пошарово стан органу.

КТ легенів дозволяє отримати точний тривимірний знімок та виявити незначні зміни в органах вже через 10-20 хвилин. Комп'ютерна томографія диференціює тканини завдяки різниці їх щільності з точністю до 0,5%.

Що показує КТ легенів

За своєю інформативністю КТ значно перевищує звичайний рентген, особливо якщо мова йде про дослідження легенів. За допомогою пошарового сканування отримують об'ємне зображення та виявляють дрібні порушення та новоутворення. На томограмі видно не тільки легені, але й бронхи, трахею.

КТ дозволяє діагностувати:

• рак легенів на будь-якій стадії, навіть якщо пухлина менше 1 см;
  • легеневу форму туберкульозу, визначити розміри та розташування туберкульом, оцінити динаміку захворювання на тлі лікування;
  • захворювання плеври, наявність випоту, його обсяг;
  • вроджені аномалії;
  • патологію легеневих судин;
  • емфізему легенів;
  • сторонні предмети.

КТ легенів — єдине достовірне діагностичне дослідження, яке дозволяє підтвердити або виключити розвиток ускладнення у вигляді пневмонії.

Складна епідеміологічна ситуація у світі та стрімке поширення коронавірусу Сovid-19 визначає високу значущість функціональної діагностики, а саме комп'ютерної томографії, як методу, що здатен ідентифікувати основні прояви Сovid-19 (осередки по типу «матового скла») навіть на ранніх стадіях їх появи, дозволяючи вчасно взяти на контроль перебіг хвороби.

За допомогою КТ легенів лікар-рентгенолог може:

• виміряти ділянки ущільнення легеневої тканини (зони консолідації);
  • виявити ознаки очагово-інфільтративних змін (по типу «матового скла»), що сигналізують про наявність пневмонії при коронавірусі;
  • оцінити стан бронх, наявність їх деформації;
  • виміряти ширину легеневих артерій, лімфатичних вузлів та середостіння;
  • ідентифікувати наявні пухлини та їх розміри в легенях.

Показання та протипоказання до комп'ютерної томографії легенів

Томографія легенів призначається найчастіше лікарем в наступних випадках:

• для діагностики захворювань, якщо неможливо їх виявити за допомогою інших методів;
  • для оцінювання та візуалізації внутрішніх пошкоджень, які були отримані людиною після травмування грудної клітини;
  • при підозрі про наявність в області легких новоутворень;
  • для моніторингу стану пацієнта в процесі лікування, а також після проведення операції.

Комп'ютерна томографія — один з найбезпечніших діагностичних методів. Доза опромінення під час цього обстеження значно менше, ніж при рентгенографії. Однак, протипоказання все ж існують. До них відносять: ожиріння (вага пацієнта більше 120 кілограм), психосоматичні розлади, нездатність хворого зберігати нерухомість тіла. Результати обстеження видаються на руки людині або передаються лікарю, який призначив діагностику.

З урахуванням того, що коронавірусна інфекція нерідко проходить безсимптомно, для виключення вже початкових ознак вірусної пневмонії як показника Сovid-19, проходження КТ легенів носить рекомендаційний характер. Виявлення Сovid-19 на ранній стадії його розвитку дає більше можливостей для контролю перебігу вірусу та запобіганню важких ускладнень.

Одеса Одеська обл,, вул. Семена Палія, 103 Б (ТЦ “Екватор”, 2 поверх)
Одеса Одеська обл., вул. Добровольського, 82
Київ вул. Днепровська набережна, 28 м.Осокорки15
Київ с. Софіївська Борщагівка, вул. Боголюбова, 30 р.Святошинський
Київ вул. Воровського, 22 (Бульварно-Кудрявська) м.Золоті ворота15
Львів вулиця Залізнична, 7 р.Залізничний
5,7
Медичний центр UP – це сучасний діагностично-поліклінічний заклад, який надає медичну допомогу дорослим і дітям у місті Львів. Під своїм крилом МЦ об’єднав жіночу консультацію та дитячу полікліну.