Видалення геморою — це медична маніпуляція, спрямована на боротьбу проти ураження кровоносних судин, сплетених у специфічні вузли навколо заднього проходу.
Спровокувати недугу можуть:
- ожиріння;
- погане харчування;
- проблеми з відтоком рідини в організмі;
- стреси;
- малорухливий спосіб життя;
- сильне м’язове навантаження.
Підготовчі процедури
Перш за все, необхідно проконсультуватися у проктолога. Він проводить огляд і низку діагностичних досліджень, за результатами чого обирає найбільш доцільну методику лікування. Перший варіант полягає у висіченні зовнішніх і внутрішніх венозних утворень. Застосовується при будь-якій стадії хвороби, особливо пізньої і в складних випадках. Суть другого варіанта полягає у висіченні слизової оболонки заднього проходу. Після цього вузли ніби втягуються всередину, а оскільки відбувається заміщення їхніх тканин сполучною, то спостерігається і зменшення в розмірах. Застосовується на третій стадії захворювання. При застосуванні першої методики больовий синдром зустрічається практично завжди, а при застосуванні другої — лише в одному випадку з 10.
Видалення геморою
Ця хвороба прогресує з плином часу, тому, коли хворий вагається пройти повний курс лікування, він тільки погіршує ситуацію. Якщо на ранніх стадіях ще можна говорити про консервативне лікування чи застосування малоінвазивних технологій, то при подальшому розвитку недуги може допомогти лише хірургічне втручання. У більшості випадків досить використовувати місцеву анестезію. Маніпуляція займає менше години. При використанні першого методу лікування відновлюваний період триває близько місяця, причому перший тиждень доведеться провести в стаціонарі. При другому — вже через 3 дні можна вирушати додому, а працездатність повертається вже через тиждень. Необхідно чітко виконувати розпорядження лікаря, дотримуватися режиму і дієти.
Показання та протипоказання
Геморой середньої форми тяжкості не є показанням до операції. Хірургічне втручання потрібне у випадку, коли з’являються ускладнення:
- випадають вузли;
- защемляються і виникає тромбоз гемороїдальних вузлів;
- кровотеча;
- больові відчуття та свербіж.
При використанні методу висічення слизової оболонки заднього проходу протипоказань практично немає, а при висіченні зовнішніх і внутрішніх венозних утворень вони такі:
- онкологічні захворювання;
- СНІД;
- вагітність та період лактації;
- запалення в зоні захворювання.
Наслідки
При видаленні геморою можливе формування свищів, кровотеча, запалення в результаті інфікування.