Висічення епітеліального куприкового ходу — це хірургічне втручання з видалення підшкірного епітеліального каналу, розташованого в крижово-куприковій зоні. Це, власне, резекція самого ходу й розташованих над ним ділянок шкіри й підшкірного шару.
Підготовчі процедури
Лікар проводить огляд, визначає ступінь запалення, кількість свищів і гнійних виділень, призначає необхідні лабораторні та діагностичні обстеження, аналізує анамнез.
Аби визначити напрямок і протяжність ходу, призначається фістулографія, яка полягає у введенні в хід контрастної речовини з подальшою рентгенографією. Ця маніпуляція допомагає виявити всі вигини епітеліального ходу і зменшити ризик рецидиву.
На основі обстежень проктолог-хірург визначає один із найбільш доцільних способів видалення, які відрізняються методом зашивання післяопераційної рани: повне, часткове, залишення рани відкритою, підшивання шкіри на дно рани.
За 6 годин до операції слід утримуватися від їжі і пиття.
Висічення епітеліального куприкового ходу
Операція найчастіше проводиться під місцевим знеболенням, але рекомендується загальна анестезія чи наркоз.
Після попередньої обробки антисептиком хірург робить висічення ходу, у тому числі його вихідні отвори на шкірі. Захоплюється невелика кількість навколишніх тканин, щоб виключити повністю можливість рецидиву.
При виявленні абсцесу спочатку розкривають і дренують абсцес, а коли загояться тканини, приступають до висічення.
Після операції на 5-7 днів призначають антибактеріальну терапію. Можливе призначення фізіотерапевтичного лікування для прискорення загоєння.
Відкриті післяопераційні рани не приносять таких больових відчуттів, як зашиті.
Реабілітація триває 1-2 тижні, пацієнт перебуває в лікарні, проходячи місцеве і знеболююче лікування. Період повної реабілітації становить 3-6 тижнів. У цей період потрібна підвищена гігієна та обробка місцевими засобами.
Показання та протипоказання
Процедура проводиться в тому випадку, якщо це викликає дискомфорт, а також при нагноєнні і формуванні абсцесу.
До протипоказань належать:
- гострі інфекційні захворювання;
- загострення хронічної патології.
Наслідки
Ускладнення зустрічаються рідко, як правило, це проблеми із загоєнням і кровоточивість. Набагато небезпечніше відмовлятися від операції, що може призвести до розвитку гнійних процесів (абсцесів, піодермії).