Виправлення прикусу пластинками ― це метод виправлення прикусу за допомогою конструкції, представленої у вигляді металевої дуги, яка закріплена на пластиковій основі. Принцип впливу полягає в м'якому тиску, який корегується через певні проміжки часу за допомогою особливого гвинта. Тимчасове підкручування цього елемента спеціальним ключем призводить до розширення поверхні виробу. Таким чином, підвищується навантаження на нижню або верхню щелепу.
Підготовчі процедури
Перед тим, як лікар поставить пластинку, пацієнт робить:
- рентгенівський знімок;
- зліпок частини щелепи;
- оцінку контрольних моделей.
Виправлення прикусу пластинками
Ортодонтична пластинка для виправлення прикусу у дітей та дорослих припускає наявність піднебінної пластини зі скобами. Також конструкція оснащена гвинтовим замком. Установка пластикової частини ведеться на піднебіння і не повністю на язикову ділянку ясен. Завдяки скобам виріб кріпиться до зубів. Замок слід із певною періодичністю прокручувати, при цьому збільшується площа пластикової поверхні. Вона починає поступово відходити та випрямляти прикус. Можуть бути таких типів.
- Знімна. Зручність в тому, що можна знімати, одягати в нічний або денний час на кілька годин, виходячи з серйозності викривлення прикусу. Зазвичай така конструкція призначається при легких аномаліях зубів у дітей до 12 років. Лікування триває від 1 до 2 років.
- Незнімна. Виправляють більш складні аномалії у підлітків і дорослих. За їх допомогою вирівнюють зовнішній зубний ряд. Незнімні форми виглядають інакше ― це система дуг із металу із замками. Така система пластин допомагає вирівняти прикус або щілини між зубами.
Показання та протипоказання
Пластини використовують у таких випадках:
- для виправлення різних патологій зубного ряду;
- при дотриманні міжзубної відстані після випадання молочних зубів;
- як супутній або закріплюючий метод лікування брекетами;
- для правильного росту щелеп.
Протипоказання:
- пародонтит;
- алергічна реакція;
- захворювання дихальних шляхів.
Наслідки
Неправильний прикус може викликати:
- захворювання зубів та ясен;
- відхилення в роботі шлунково-кишкової системи;
- серйозні труднощі з ковтанням;
- сильне візуальне зміщення щелеп і деформування обличчя;
- часті ЛОР-захворювань.