Гастрит ― це запалення слизової оболонки шлунка різного походження. Буває гострим та хронічним, також розрізняють гастрит зі зниженою, нормальною та підвищеною кислотністю.
Як лікувати
Терапія цілком залежить від різновиду гастриту. Лікар може призначити:
- дієту (варто не тільки ретельно слідкувати за раціоном, але й зважати на кратність прийомів їжі, відмовитись від алкоголю та нікотину);
- промивання шлунка;
- медикаментозне зняття болю та усунення спазмів;
- препарати проти нудоти й блювоти;
- антибактеріальну терапію;
- ферментозамісну терапію;
- регулятори кислотності.
Яку діагностику проходити
Фіброгастродуоденоендоскопія (ФГДС) ― це основний метод діагностування гастриту. Під час процедури за допомогою спеціального зонда виконують огляд слизової шлунка та біопсію (вилучення певної частини слизової для проведення подальшого аналізу). Таким чином можна вивчити характер і форму перебігу захворювання та загального стану досліджуваної ділянки. Крім цього, важливо визначити стан рН шлунка, для чого проводять рН-метрію. Для виявлення Helicobacter pylori використовується зразок частини слизової, вилученої під час ФГДС, чи кров (визначають наявність специфічних антитіл).
Наслідки
Хронічний гастрит ― це істотний фактор ризику появи виразкової хвороби, поліпів, а також злоякісних і доброякісних новоутворень. Атрофічна форма захворювання руйнує клітини слизової оболонки шлунка, що виробляють травні кислоти і ферменти, та може призвести до розвитку раку шлунка. Одне з небезпечних ускладнень гастриту — шлункова кровотеча. Порушення травної функції поступово викликає порушення роботи печінки, підшлункової залози та кишечника.