Телемедицина — це один з медичних напрямків, який грунтується на дистанційному наданні лікарських, консультативних послуг за допомогою сучасних комунікаційних засобів. Її стрімкий розвиток доводить ефективність надання такого роду допомоги, рятуючи мільйони життів.
Зародження телемедицини відбувалося ще в епоху існування телеграфів. Консультації лікарів за допомогою телефону також можна назвати способом дистанційної допомоги. Перша відеоконференція, а саме трансляція хірургічного втручання з протезування клапана серця, була проведена в 1965 році. Асистентом на операції був відомий кардіохірург Майкл ДеБакей.
Сам термін «телемедицина» з'явився в 70-х роках 20 століття. На сьогоднішній день консультація лікаря онлайн здійснюється за допомогою сучасних комунікаційних технологій, що дозволяє дистанційно надати своєчасну медичну допомогу. При цьому існує можливість проведення двостороннього зв'язку (аудіо/відео).
Для надання якісних послуг потрібен певний підхід до організації відеозв'язку. Чим відповідальніше сфера, де використовується телемедицина, тим вище вимоги до технічної частини. З огляду на активний розвиток даного напряму медицини, в багатьох країнах розробляються закони для його регулювання.
Щоб підвищити якість послуг телемедицини, необхідно не тільки використовувати сучасне обладнання, а й брати до уваги юридичні аспекти (лікарська таємниця, обробка особистих даних пацієнта).
Чому консультація лікаря онлайн популярна?
- Телемедичні послуги мають свої переваги, а саме:
- Економія часу, сил пацієнтів.
- Зниження ризику інфікування людей, які очікують у черзі в лікарнях. Особливо це актуально в періоди епідемії, карантину, коли обмежується пересування людей по вулицях, скорочується робота фахівців.
- Можливість отримати кваліфіковану допомогу в найкоротші терміни.
- Можливість задати питання лікарю онлайн людям, які знаходяться далеко від медичних установ (моряки, жителі сільської місцевості).
- Спілкування пацієнта і доктора в режимі онлайн.
- Обмін зображеннями, текстовими даними (лабораторні аналізи, рентген знімки).
- Контроль стану пацієнта, коли він не в змозі часто відвідувати кабінет лікаря.
- Нагадування пацієнту про необхідність прийому лікарських препаратів, проходження планового обстеження.
Контроль над станом здоров'я здійснюється за допомогою спеціальних датчиків, які носяться на тілі. Вони фіксують рівень глюкози, артеріальний тиск, пульс, після чого інформація передається в сховище.
Телемедицина використовується не тільки для спілкування лікаря і пацієнта, але і для консультацій фахівців різного профілю між собою. У складних ситуаціях може знадобитися думка більш досвідченого доктора або навіть не одного. Також набирають популярність онлайн трансляції хірургічних втручань, що дозволяє фахівцям з різних країн ділитися досвідом і навичками.
Даний напрямок особливо часто використовується в онкології, коли пацієнти змушені виїжджати в інше місто або країну для отримання консультації зарубіжних фахівців. В такому випадку пацієнт за допомогою телемедицини може задати питання лікарю онлайн.
Телемедичні технології з успіхом застосовуються при надзвичайних ситуаціях. Так, під час урагану «Харві» доктора Техасу організували для постраждалих відеозв'язок з фахівцями з інших штатів, що дозволило розподілити лікарську зайнятість.
Що таке телемедицина за кордоном? В Америці відкриті дистанційні пункти допомоги. У магазинах Walmart були встановлені точки з комп'ютерами, через які кожен бажаючий може зв'язатися з лікарем в режимі онлайн. Для отримання допомоги достатньо ввести свої симптоми і очікувати зв'язку з доктором.
До недоліків телемедицини відноситься ризик хакерського злому систем, які зберігають особисті дані пацієнтів. Також лікарю недоступна можливість особисто провести огляд пацієнта (аускультацію, пальпацію), однак цей недолік можна усунути шляхом призначення додаткових інструментальних досліджень.
Телемедичні послуги в Likarni.com
Значно полегшити пошук потрібного фахівця може портал Likarni.com. Співробітники сайту надають допомогу у виборі фахівця, здійсненні запису на онлайн консультацію лікаря.
За допомогою телемедицини можна скористатися послугами кардіолога, гінеколога, невролога, алерголога, онколога, дерматовенеролога, дієтолога, мамолога, нефролога, педіатра і багатьох інших вузькопрофільних фахівців.
Кожен відвідувач сайту може залишити заявку на отримання онлайн консультації лікаря, вказавши свої дані, дату і час, коли найзручніше йому буде отримати допомоги. Ще одним способом запису на прийом є телефонний зв'язок.
При виникненні питань з приводу телемедицини, сайт готовий надати допомогу як в телефонному режимі, так і за допомогою онлайн чату з оператором. З порталом Likarni.com запис на консультацію проходить легко і швидко, а найголовніше — ефективно.