Лікування маститу — це комплекс лікувальних заходів, який спрямований на терапію запалення молочних залоз, що часто виникає протягом перших трьох тижнів у післяпологовий період. Це захворювання супроводжується підвищенням температури, морозом по тілу, болем та набряком соска, почервонінням шкіри, відчутним ущільненням на певній ділянці залози. Зазвичай, мастит розвивається на фоні лактостазу — застою молока у залозах.
Як лікувати
На початкових стадіях (при лактаційній та нелактаційній формах захворювання) перевагу надають консервативним методам лікування. У випадку першої форми рекомендують лікування медичними препаратами, коли стан пацієнтки задовільний, із невисокою температури тіла (до 37,5° С), а також за наявності лише одного ущільнення на ділянці грудей. Для жінок у період лактації призначають антибіотики, які сумісні із грудним вигодовуванням. Проте за рекомендаціями лікаря в інтересах матері та дитини лактацію можуть перервати. Нелактаційний перебіг хвороби передбачає видалення частини абсцесу для підтвердження його незлоякісного характеру.
Яку діагностику проходити
Визначити осередок запалення можна пальпаторно. Окрім цього, чітко виражений симптом хвороби — збільшення лімфатичних вузлів у пахових западинах зі сторони ураження молочної залози. Найбільш достовірний метод — ультразвукова діагностика. За наявності маститу молочні протоки розширюються, потовщується шкіра та підшкірна клітковина. УЗД чітко візуалізує абсцес та показує зони некрозу. Також виявити мастит допоможе лабораторне дослідження: у загальному аналізі крові зростає численність лейкоцитів, що свідчить про наявність запальної реакції.
Наслідки
Якщо зволікати із лікуванням, то мастит переходить в інфільтративну фазу, для якої притаманна поява «гарячих» ущільнень до 2-3 см у діаметрі всередині залози. Ущільнень може з’явитися декілька. Присутня інтоксикація — жінка відчуває головний біль та постійну втому.