Герніопластика — це хірургічне втручання, мета якого — видалення грижі. Лише у маленьких дітей вдається домогтися лікування цієї патології консервативними методами. При проведенні маніпуляції відбувається видалення чи вправлення грижі за допомогою натягування власних тканин. Також може застосовуватися спеціальний ендопротез, який володіє сітчастою структурою й закриває простір патології. Перший вид називається натяжним, другий — ненатяжним. Види герніопластики в деяких випадках можуть бути скомбіновані для більшої ефективності.
Підготовчі процедури
Існує чимало різних типів операцій з усунення гриж. Залежно від показань та анатомічних особливостей пацієнта, а також від особливостей будови грижі пластичний хірург визначає, який саме тип операції буде проводитися. Для цього проводиться обстеження. Перед проведенням процедури пацієнт повинен здати аналіз крові, щоб перевірити рівень цукру, згортання, працездатність імунної системи.
Герніопластика (видалення грижі)
Різні типи герніопластики, спрямовані на видалення грижі в тій чи іншій ділянці, відрізняються за технікою виконання операції, рівнем травматизму та втручання в роботу організму, масштабністю впливу і безпосереднім результатом. Операція проводиться під загальним наркозом. Можна виділити три основні етапи процедури:
- організація доступу до грижі;
- січення чи вправляння грижового мішка залежно від показань і характеру грижі;
- ушивання грижового коміра.
При цьому ненатяжний вид герніопластики набув великої популярності завдяки відмінній якості матеріалів ендопротеза. За допомогою такого типу процедури вдається мінімізувати ризик рецидиву. Реабілітаційний період після проведення процедури полягає в спеціальних фізіотерапевтичних процедурах, лікувальному масажі. Лікарі рекомендують носити спеціальний бандаж. Фізичні навантаження слід обмежити, а підняття важких предметів виключити до моменту повного відновлення.
Показання та протипоказання
Ця операція — ефективний метод у боротьбі з патологією, що використовується у таких випадках: для усунення гриж білої лінії живота пацієнта;
- в разі видалення пупкових гриж;
- для видалення стегнових, пахових і діафрагмових гриж;
- для усунення гриж, які виникли після операцій, як ускладнення.
Протипоказання:
- порушення процесу згортання крові;
- хвороби серця;
- захворювання легень;
- запальні процеси та інфекційні захворювання внутрішніх органів;
- вагітність;
- проблеми з нирками;
- цукровий діабет.
Наслідки
Операції характерні такі ускладнення:
- утворення гематом;
- рецидив;
- травма органів, що знаходяться поруч із грижею;
- зміщення імплантата;
- запальні процеси і нагноєння.