Видалення кліща — це різноманітні способи витягування паразита із шкіри. Імовірність зараження інфекційними захворюваннями зростає у разі розчавлювання комахи. Також потрібно уникати потрапляння частинок тіла кліща у рани, на слизові оболонки. Щоб виявити зараження на ранній стадії, кліща вивчають у лабораторії.
Підготовчі процедури
Особлива підготовка не потрібна.
Видалення кліща
Найбільш оптимальний метод — застосування хірургічного затискача або пінцета. Лікар захоплює кліщ біля хоботка. Викручує у зручну сторону та витягує після кількох обертів. Інший варіант — використання спеціального гачка для видалення, що нагадує вигнуту вилку із двома зубами. Гачок прикладається до шкіри так, щоб кліщ знаходився між зубчиками. Процедура видалення аналогічна. Якщо інструменти відсутні, можна сформувати петлю із грубої нитки. Нею захопити кліща, розхитати у різні сторони та витягнути без різких рухів.
Мазати шкіру поблизу кліща олією не варто. Вона вб’є кліща, що підвищить ризик зараження. Відразу після видалення на пошкоджену ділянку наносять антисептик. Інструменти та руки потрібно ретельно вимити.
Показання та протипоказання
Показання — укус кліща та його симптоми:
- лихоманка;
- підвищена температура;
- проблеми в діяльності ЦНС;
- блювання;
- інтоксикація.
При видаленні кліща не варто:
- мазати проблемну ділянку нашатирним спиртом, бензином, олією;
- роботи різкі рухи;
- прикладати компреси;
- випалювати сигаретою;
- використовувати брудну голку;
- намагатись розчавити пальцями.
Наслідки
Паразита можна вбити або покласти у спеціальну посудину та відправити до лабораторії. Шкіра відновлюється протягом тижня. Можливі місцевий свербіж, алергічна реакція, підвищена температура та почервоніння шкіри. Укус кліща може спричинити енцефаліт, хворобу Лайма та інші інфекційні захворювання.
У разі відсутності професійної медичної допомоги порушується рухова функція та можливий летальний кінець. Тому потрібно здати аналіз крові, відправити тіло кліща на лабораторне дослідження та дотримуватись вказівок лікаря.