Флюорографія - діагностична процедура, застосовувана для виявлення і профілактики хвороб легенів. Аналогічно оглядової рентгенографії її виконують, скануючи органи грудної клітини із застосуванням рентгенівських променів.
На відміну від рентгена, радіаційне навантаження на людину значно зменшено, завдяки низької роздільної здатності опромінення.
Скринінг роблять в різних проекціях, в залежності від необхідності встановлення діагнозу. Проекцію грудини отримують, передаючи променеве зображення на екран.
За допомогою отриманого відображення лікар бачить картину стану свого пацієнта в деталях.
В умовах диспансеризації цифрове відображення допомагає виявити прояви туберкульозу, легеневі кісти, астму, пухлини.
Необхідно обстежити легені при тривалому млявому самопочутті. Тривожні симптоми для звернення до лікаря - утруднене дихання, хрипи, скарги на задуху, задишка, відчуття здавлювання в області грудей, постійний кашель, хвороблива блідість, кровохаркание та інші.
Міністерства охорони здоров'я ряду країн ввели обов'язкове проходження флюорографічного обстеження на державному рівні. Щорічне сканування грудних органів входить до групи необхідних профілактичних методів, сприяє ранньому виявленню і своєчасному лікуванню таких захворювань, як туберкульоз і рак. Незважаючи на широке застосування, обстеження має невеликі протипоказання. Рентген-промені негативно впливають на здоров'я дітей і підлітків до 17 років. Так само, лікарі не рекомендують проходити флюорографічний скринінг в період вагітності. При грудному вигодовуванні процедура дозволена. Сучасні цифрові апарати знижують можливість опромінення до нульової позначки.
Процедура безболісна, її тривалість всього кілька секунд. Для підготовки знімають одяг до пояса і прикраси. Отримати направлення на флюорограму можна у лікаря.