Діагностика та лікування деформації стопи у Львові

Можливо, вас цікавлять лікарі ортопеди

Деформація стопи ― це зміна постійного правильного стану стопи, що обумовлюється зміною форми або довжини однієї чи декількох кісток, укороченням сухожилля, порушеннями роботи зв'язок. Виділяють декілька різновидів порушень, які називаються:

• плоскостопістю;
  • клишоногістю;
  • кінською стопою;
  • викривленням великого пальця стопи назовні;
  • молотоподібним пальцем стопи;
  • п'ятковою стопою;
  • увігнутою стопою.

За відсутності адекватної терапії через порушення м'язової рівноваги та неправильний розподіл навантаження патологія прогресує. Симптоми:

• біль при ходінні;
  • постійна втома ніг;
  • нерівномірність стирання устілок.

Як лікувати

При I-II початкових стадіях деформація може лікуватися консервативно. Рекомендуються устілки, ортези, різні фіксатори для стопи, ванночки з морською сіллю, фізіотерапія, зокрема ударно-хвильова, обмеження в підборі взуття, лікувальна фізкультура, спрямована на зміцнення зв'язок стопи та гомілковостопного суглоба, обмеження навантажень, дієта і т. д. При загостренні запалення призначаються компреси, нестероїдні протизапальні засоби (таблетки, мазі, гелі). Якщо вдається зупинити або сповільнити наростання деформації, то можна вважати, що лікування коректне. При більш виражених деформаціях (запущений II-ий та III-ій ст.), відзначаються виражені набряки, біль, запалення, різко звужений діапазон зручного взуття. У цьому випадку виправлення деформації лікується тільки оперативним шляхом.

Яку діагностику проходити

Існує багато методів діагностики: магнітно-резонансна томографія (МРТ), ультразвукові дослідження (УЗД), рентген. Артроскопія ― один з видів особливого хірургічного втручання, який зводить до мінімуму пошкодження здорової тканини. Малотравматичний спосіб, що дозволяє безпосередньо розгледіти пошкодження суглоба. На відміну від артротомії (розтин порожнини суглобів), артроскопія створює більш чітку картину, дозволяючи хірургу максимально точно розгледіти й оцінити реальну взаємодію елементів.

Наслідки

Нелікована хвороба може викликати:

• порушення роботи ОРА;
  • головний біль;
  • запаморочення;
  • непритомність;
  • артроз;
  • сколіоз;
  • остеохондроз тощо.

Львів вул. Стрийська, 28 р.Галицький (Центр)
Центр фізичної реабілітації пацієнтів "Формула Руху" на Стрийській почав роботу у 2012 року, спеціалізується у напрямку відновлення рухливості після травм або тяжких захворювань. Фахівці клініки...
  • Вальгусна деформація стоп