Озонотерапія спини — це техніка, заснована на постановці курсу ін'єкцій озону в ділянку паравертебральної мускулатури і міжхребцевого диска. Перевага — те, що при проведенні цієї процедури не використовуються хімічні лікарські засоби.
Підготовчі процедури
Спочатку лікар перевіряє відсутність протипоказань, час згортання і кількість тромбоцитів у крові. Якщо протипоказань немає, а показники крові в нормі, то залежно від проблеми й очікуваного ефекту в індивідуальному порядку підбирається спосіб введення озону, його концентрація, кількість процедур та частота повторення.
Процедуру не варто проходити на повний шлунок. Можна поїсти за годину до сеансу. Крім цього, не можна курити за півгодини до процедури і протягом півгодини після.
Після озонотерапії можна займатися повсякденними справами й виконувати гігієнічні процедури. Не рекомендується протягом 24-48 годин робити масаж, відвідувати сауну, лазню, солярій.
Озонотерапія спини
Озон отримується за допомогою спеціального прилада — озонатора, який змішується з фізіологічним розчином і вводиться шприцом в больові точки, навколо хворих суглобів, з обох боків від проблемних відділів хребта.
Для посилення лікувальної дії ін'єкції озоно-кисневої суміші можна поєднувати з місцевим застосуванням озонованої олії.
Цей метод швидко знімає біль, набряки і запалення, прискорює відновлення пошкоджених тканин у зоні хребта і суглобів, покращує властивості крові, прискорює розсмоктування тромбів, активізує кровообіг та обмін речовин.
Показання та протипоказання
Озонотерапія рекомендована при різних захворюваннях опорно-рухового апарата, зокрема при артрозі, артриті, ревматизмі, радикуліті, грижах, дегенеративно-дистрофічних хворобах хребта.
Проведення маніпуляції протипоказано в таких випадках:
- порушення процесів згортання крові;
- алергія на озон;
- інфаркт та інсульт (у перші 6 місяців);
- гострий хронічний панкреатит;
- тиреотоксикоз;
- епілепсія;
- підвищена температура;
- вагітність і період годування груддю;
- перші дні менструації;
- міома матки (при швидкому рості новоутворення).
Наслідки
Озон зменшує обсяг грижі, має знеболюючу та протизапальну дію, а також сприяє виробленню антиоксидантів, які нейтралізують токсини. Він насичує тканини киснем, що сприяє регенерації тканин та сповільнює розвиток хронічних дегенеративно-дистрофічних захворювань. Кисень має бути повністю очищений від домішок азоту, інакше зростає ризик серйозних ускладнень для здоров'я пацієнта.