Холецистит — це запальне захворювання стінок жовчного міхура. Основні причини захворювання — застій жовчі та інфекції. Інфікування відбувається через кров, лімфу та кишечник.
Необхідно звернутися до лікаря при виникненні таких симптомів :
- ниючий, тупий біль у ділянці правого підребер'я;
- посилення больових відчуттів при вживанні смаженої та жирної їжі, газованих і холодних напоїв;
- інколи з’являється неприємний присмак у роті та здуття живота.
Вроджені аномалії жовчного міхура, вагітність, збій гормонального фону, неправильне та нерегулярне харчування, малорухомий спосіб життя здатні негативно вплинути та посилити перебіг захворювання.
Як лікувати
Головна мета лікувальних заходів — зниження запальних процесів, відновлення правильного руху жовчі та нормалізація жовчних протоків. Для цього використовується широкий комплекс різноманітних методик (дієти, фізіотерапія, медикаментозна терапія та хірургічне втручання).
Лікування призначають індивідуально і залежно від установленого діагнозу. При неускладнених формах холециститу без виявлених каменів призначається дієтичне харчування та медикаментозне лікування (вітаміни, спазмолітики, жовчогінні і тонізуючі ліки, сильнодіючі антибіотики). Дієвий результат дають мінеральні ванни, електрофорез, індуктотермія, діатермія, грязьові аплікації.
При хронічній формі лікування відбувається під наглядом лікаря. У деяких випадках, щоб уникнути серйозних ускладнень в майбутньому, неможливо обійтися без хірургічного втручання.
Яку діагностику проводити
Перед лікуванням необхідно підтвердити діагноз. Запальні процеси виявляють за допомогою аналізу крові (загального та біохімічного). Ультразвукова діагностика показує стан жовчних протоків, деформацію стінок, наявність каменів. Також проводиться комп’ютерна томографія, що візуалізує закупорені жовчні протоки і дає можливість оцінити функціонування жовчного міхура.
Наслідки
Відсутність лікарського втручання і несвоєчасне лікування холециститу може призвести до страшних наслідків: гнійного запалення і розриву жовчного міхура . У важких випадках — перитоніт і летальний кінець. Важливе значення має профілактика холециститу. Для цього необхідно в міру вживати гостру, солону, жирну та смажену їжу, не пити часто алкогольні та газовані напої.