Витяг чужорідного тіла з ока — це усунення із ока предмета або живого організму, що спричиняє запалення, біль та інші неприємні відчуття. Пил, невеликі комахи, смітинки чи вії швидко виводяться із сльозою. Якщо очі не можуть відторгнути сторонній предмет самостійно, мозок отримує інформацію про наявність подразника через нервову систему. У разі потрапляння або травмування шматком скла, деревини чи металу потрібно звернутись по кваліфіковану допомогу, щоб не погіршити ситуацію внаслідок самодіяльності.
Підготовчі процедури
Пацієнту не потрібно проходити особливої підготовки.
Витяг чужорідного тіла з ока
У якості знеболюючого засобу використовуються спеціальні очні краплі, наприклад, 0,25% розчин дикаїну. Лікар змочує стерильний ватний тампон у дистильованій воді та усуває сторонній предмет.
Важко виявити при огляді незначний за розмірами фізичний подразник. Тому лікар наносить на пошкоджене око краплі, що містять барвник флюоресцеїн. Ділянка, що відрізняється за забарвленням, містить стороннє тіло, яке усувають.
У випадку глибокого пошкодження ока призначається хірургічне втручання.
Після процедури та у разі наявності незначного пошкодження рогівки лікар призначає спеціальну мазь, що містить антибіотики. Тривалість її використання — 2-3 доби.
Якщо рогівка травмована серйозно, крім вищезгаданої мазі, застосовуються краплі, що розширюють зіниці.
Пошкоджені очі дуже чутливі до ультрафіолету. Тому лікар накладає спеціальну пов’язку. Тривалість курсу лікування — 3-5 днів.
Показання та протипоказання
Про наявність стороннього предмету в оці свідчить:
- нестерпний біль;
- відчуття дискомфорту;
- печіння;
- запальні процеси;
- підвищене сльозовиділення;
- набряк повіки;
- різке зниження зору;
- почервоніння;
- боязнь світла;
- труднощі при кліпанні.
Протипоказання — можливість усунення стороннього тіла внаслідок сльозотечі.
Наслідки
Результат процедури — подолання неприємних відчуттів та повернення до повноцінного життя.
Якщо вчасно не витягнути сторонні предмети із ока, розвивається зараження, набряк, грануляція. У найгіршому випадку можлива втрата зору.