Видалення халязіона — це оперативне втручання, яке полягає в усуненні кісти, яка наповнена рідиною та розташована на нижній чи верхній повіці. У народі це захворювання називають «ячмінь». Під внутрішньою поверхнею повік знаходяться сальні залози, які виділяють рідину для їх змащування. Унаслідок механічної закупорки вивідної протоки виникає застій рідини та формується набряк. З часом утворюється гранулема, яка перетворюється на халязіон.
Підготовчі процедури
Перед тим, як видаляти «ячмінь», необхідно провести діагностику зору. Також пацієнту слід проконсультуватися із офтальмологом щодо вибору методу видалення цього новоутворення.
Видалення халязіона
Традиційну мікрохірургічну операцію проводять під місцевою анестезією. Спочатку лікар вводить під шкіру анестетик чи локально наносить знеболюючий крем. Хірург-офтальмолог робить надріз на внутрішній поверхні повіки та стимулює видалення вмісту кісти разом із її капсулою. Після проведеної операції на око на декілька годин накладають тугу пов’язку, щоб запобігти виникненню гематом. Дедалі більшої популярності набуває лазерна технологія лікування халязіона.
Показання та протипоказання
Передумови до видалення халязіона:
- «ячмінь», який не лікується консервативно;
- птеригіум (патологічна складка, що наростає на рогівку);
- наявність задавненого халязіона;
- запалена кіста, кон’юктива.
Видаляти новоутворення забороняється при:
- вираженому запальному процесі на будь-якій структурі ока;
- перенесеному серцево-судинному або інфекційному захворюванні.
Наслідки
У випадку хірургічного втручання, особливо коли йдеться про використання скальпеля, можливі ускладнення: кровотечі, інфікування, гематоми. Як правило, лазерне видалення не викликає жодних негативних наслідків. Потрібно подбати про післяреабілітаційний період — не мочити око.