Вакуумний масаж обличчя ― це косметологічна омолоджуюча процедура, заснована на застосуванні спеціальних медичних банок або апаратів. Головна причина прояву старості на обличчі ― порушення кровотоку в підшкірних шарах, викликане руйнуванням і витонченням судинних капілярів. Вакуумний масаж обличчя стимулює природне відновлення капілярної сітки, за рахунок чого значно посилюється кровообіг і відбувається активне насичення клітин киснем. Також відновлюються ослаблені волокна колагену (головна речовина дерми, яка відповідає за молодість).
Підготовчі процедури
Перед проведенням процедури слід пройти медогляд та отримати консультацію косметолога. Безпосередньо перед маніпуляцією розігрівають шкіру й ретельно очищують, після чого змащують натуральною олією.
Вакуумний масаж обличчя
Може проводитися апаратним і ручним способом. Класичний вакуумний масаж проводиться за допомогою вакуумного апарата та насадок. Відбувається поперемінне нагнітання й відсмоктування повітря під масажною чашею, що прискорює метаболізм та усуває зайву рідину в клітинах оброблюваної шкірної зони, за рахунок чого клітини інтенсивно оновлюються та розмножуються. Вакуумно-роликовий варіант поєднує в собі ефект класичного вакуумного та лімфодренажного масажу. Виконують на апаратах LPG. Гібридний вакуумний масаж ― це вакуумно-роликовий метод, дія якого доповнена інфрачервоним світлом і RF-прогріванням. Ручний масаж обличчя вакуумними банками вважається цілком гідною альтернативою апаратного вакуумного масажу.
Показання та протипоказання
Показаннями до проведення процедури вважають:
- в'ялість шкіри;
- обвислість;
- тьмяний колір обличчя;
- набряклість;
- постакне та рубці;
- круги під очима;
- пігментація;
- дрібні зморшки;
- м'язові затиски (наприклад, ті, які зморщують брови або опускають куточки рота);
- підвищене потовиділення.
Не рекомендовано за наявності в пацієнта:
- гнійників;
- вугрів;
- бородавок;
- герпесних висипань;
- відкритих ранок або порізів;
- неврологічних захворювань (запалення лицьового нерва);
- куперозу;
- туберкульозу легенів;
- серцевої недостатності;
- легеневої кровотечі;
- високої температури тіла.
Наслідки
Процедура може мати такі ускладнення:
- розтяжки;
- гематоми;
- травмування лімфовузлів;
- прояви чи посилення куперозу;
- виснаження підшкірно-жирової клітковини.