Сколіоз — це неприродне викривлення хребта, що зумовлює зміну форми не лише спини, а й всього тулуба. У більшості випадків виявляється у дитячому віці. Може бути вродженим або набутим в результаті неправильного сидіння за столом, спання на м’якій поверхні та інших факторів. Діагностується на основі рентгенівського знімка. Якщо не здійснювати корекції, виникає реберний горб та асиметричність таза, порушується постава та діяльність внутрішніх органів. Симптоми:
- постійне перебування одного плеча вище за інше;
- больові відчуття в результаті фізичних навантажень;
- деформація форм спини та грудної клітки;
- сутулість.
Як лікувати
Послідовні етапи подолання сколіозу:
- мобілізація викривленої ділянки;
- корекція хребта;
- заходи із підтримання результатів.
Застосовуються методики мануальної терапії. При цьому вплив акцентується на верхніх та нижніх зонах відносно викривленої ділянки. Лікувальний масаж сприяє розслабленню та регулюванню м’язів спини та грудної клітки. Щоб хребет не повернувся у попереднє положення, потрібно носити спеціальні корсети.
Яку діагностику проходити
На основі візуального огляду та анамнезу лікар ставить попередній діагноз. Щоб його підтвердити, використовуються методи комп’ютерної діагностики та рентген, які також дозволяють:
- оцінити неврологічний стан (щоб встановити наявність парезів, паралічів та інших порушень у роботі нервової системи, що сприяють розвитку сколіозу);
- врахувати процеси метаболізму (дозволяє виявити деформації окремих хребців);
- встановити наявність місцевих деформацій (клиновидної форми хребців, додаткових ребер та інших вроджених патологій).
Наслідки
Якщо не лікувати сколіоз, він спричиняє порушення у роботі серця та легенів. Ребра притискаються, спричиняють проблеми із серцебиттям, підвищують імовірність виникнення пневмонії та інфекційних процесів. Також з’являються хронічні болі після ходьби, фізичних навантажень та спондилоартроз. Постійні приниження з боку оточуючих — причина психологічних комплексів.