Гепатити невідомого походження: на які симптоми у дітей батькам звертати увагу

22-06-2022
У квітні 2022 року, за повідомленням Великої Британії, стало відомо про поширення захворювань на гострий гепатит невідомого походження, зокрема серед дітей віком від 1 місяця до 16 років.
Гепатити невідомого походження: на які симптоми у дітей батькам звертати увагу

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського центру контролю та профілактики захворювань, число випадків цього недугу має тенденцію до зростання. Уже станом на 17 травня, як повідомили у МОЗ, у світі зареєстровано 522 випадки захворювань на гострий гепатит невідомого походження. Серед яких — 14 летальних випадків у чотирьох країнах: Ірландії, Індонезії, Палестині та США. В Україні захворювання не було виявлено.

Серед основних симптомів, у дітей спостерігаються наступні:

• темний колір сечі;
  • світлий колір калу;
  • свербіж шкіри;
  • поява жовтяниці;
  • біль у животі;
  • втома;
  • втрата апетиту;
  • висока температура.

Наразі лікарі не можуть дати точної відповіді щодо того, які причини виникнення гострого гепатиту. Крім того, відомо, що віруси гепатиту A, B, C, E і D не пов’язані із новою хворобою. Міжнародні поїздки та контакти людей з різних країн також не є чинниками, що могли спровокувати хворобу.

Водночас у МОЗ заспокоюють, що вчасне звернення до лікаря убереже вашу дитину від важких наслідків, адже на сьогодні гепатити піддаються лікуванню та не становлять загрози життю.

8,2
Oxford Medical Ilaya — это современный медицинский центр с крупным отделением репродуктивной медицины, а также поликлиникой для взрослых и дневным стационаром. Здесь установлено новое диагностическое и лечебное оборудование экспертного класса.
Doctor Sam – многопрофильная клиника с международными стандартами качества медицинских услуг и сервисом высокого уровня. Направлениями работы являются амбулаторно-поликлинический консультативный прием врачей, диагностика, сопровождение беременности, дневной стационар, профилактические прививки и т.д.