Усе, що пацієнт повинен знати про порядок проведення УЗД молочної залози

Підготовка до процедури

УЗД молочної залози — сучасний спосіб оцінки структури тканин органу для виявлення патологічних змін на початкових етапах. Процедура не потребує спеціальної підготовки, безпечна, безболісна. УЗД молочної залози виконується як окрема діагностична процедура, або входить до комплексу інших методів, згідно з наказом МОЗ України № 676 2004 року «Про затвердження клінічних протоколів з акушерської та гінекологічної допомоги». [1]

З чого складається процедура, як проводиться

Дослідження проводиться у кабінеті ультразвукової діагностики. Процес займає від 20 до 30 хвилин. Знаходячись у кабінеті, потрібно зняти увесь одяг з верхньої частини тіла, лягти на кушетку та виконувати вимоги лікаря. Лікар наносить на шкіру спеціальний гель для кращого ковзання датчика та зіткнення його зі шкірою. Датчик щільно притискається у певних точках. Ретельно оглядаються зони, у яких знаходяться лімфатичні вузли:

• пахвова;
  • підключична;
  • перенагрудна;
  • надключична.

Отримані дані лікар заносить до протоколу.

Як має виглядати висновок лікаря

Після закінчення процедури лікар складає висновок, який відправляється до мамолога або віддається пацієнту. Розшифровує висновки, назначає додаткові аналізи та складає план лікування лише лікар-мамолог.

Протокол дослідження складається з таких частин:

• особиста інформація про пацієнта (ПІБ, вік);
  • назва установи, яка проводила дослідження;
  • день від початку менструального циклу, коли відбувалась процедура;
  • повний опис органів з лівої та правої сторони, фіксується кількість, стан та характер жирової, залізистої та фіброзної тканини;
  • висновок фахівця;
  • підпис лікаря та печатка медичного закладу.

На що треба звернути увагу!

• Важливо пройти процедуру у першій частині менструального циклу, десь з 5 по 12 день, до овуляції. Тоді лікар отримує точні та повні результати дослідження.
  • Якщо жінка приймає гормональні препарати, саме лікар визначає вдалий час до процедури.
  • Під час вагітності, годування грудьми чи клімаксу час проведення УЗД не має значення.
  • Якщо жінка відчуває біль у грудях, в неї підвищена температура, дослідження треба проводити в екстреному порядку.
  • Якщо обстеження не планове, спочатку треба ретельно оглянути здорову залозу, а потім ту, де є новоутворення або аномалії.

Коли процедура неефективна

Жінкам після 40 років у разі діагностичного обстеження треба робити мамографію. Наказ МОЗ України від 15.07.2011 № 417 «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні». [1]

З практики лікаря

Деякі пацієнти скаржаться або не задоволені процедурою:

• не сказали відразу що робити, відправили до лікаря;
  • сказали приходити 2 рази на рік, навіть якщо нічого не болить, а це не дешево;
  • на УЗД дуже швидко все подивились, нічого не пояснили та не показали, дали висновок та відправили до іншого лікаря.

[1] Міністерство охорони здоров’я України — http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20110715_417.html

Київ вул. Єжи Ґедройця (кол. Тверська), 2 (оф. 258) м.Палац Україна6 3 м.Звіринецька19 9
6,4
Гінекологічна клініка "Астарта" спеціалізується з області діагностики і лікування різних патологій жіночої репродуктивної системи.
Медичний центр "Клініка Імперія Дентіс" створений в 2015 році, надає кваліфіковану стоматологічну допомогу в лікуванні різних захворювань зубів.
Медичні послуги для краси та здоров'я надає косметологія Astra Dent (Астра Дент). В роботі лікарі-фахівці застосовують нову техніку та зарубіжні якісні препарати.
Весь спектр стоматологічних послуг в філії мережі Astra Dent (Астра Дент). У числі послуг, що надаються: терапевтична стоматологія - консультація, огляд, лікування основних захворювань ротової порожнини, пов'язаних із запаленням, інфекційними ураженнями тощо.
Багатопрофільний медичний центр "Академія вашого здоров'я" на Хоткевича займається діагностикою та терапією по 14 медичних напрямках. Співробітники медцентру — 20 спеціалістів вищої та першої категорій, для консультації запрошуються професори, кандидати медичних наук.
Oxford Medical (Оксфорд медікал) Київ на вул. Предславинська - медичний заклад для дорослих і дітей. Медичний центр входить в мережу однойменних клінік, представлених в Україні. У штаті установи переважно лікарі вищої та першої кваліфікаційних категорій.
Київ смт. Глеваха, вул. Підприємницька, 10Д (при в’їзді до м. Васильків, по вул. Декабристів, навпроти буд. 332) м.Теремки15
З 2011 року надає медичну допомогу пацієнтам та пропонує медичні послуги, спрямовані на відновлення організму після захворювань, операцій, інтоксикацій, а також пропонує комплексне обстеження для ранньої діагностики різних захворювань.
Вт: 09:00-20:00 Ср: 09:00-20:00 Чт: 09:00-20:00 Пт: 09:00-20:00 Сб: 09:00-17:00
Послуги центру Агапіт на м. Чернігівська: інструментальна діагностика; лабораторні аналізи; гастроскопія; консультації кардіолога, терапевта, гастроентеролога, гінеколога, уролога, дерматолога, маммолога, стоматолога та інших фахівців; фізіотерапія; лікувальні масажі; мануальна терапія та ін.