Симптоми та лікування стенокардії

Стенокардія – це біль або дискомфорт у грудях, який виникає, коли ваше серце не отримує достатньо збагаченої киснем крові. У результаті ваше серце може битися швидше та сильніше, щоб отримати більше крові, що спричиняє відчутний біль. Стенокардія - це не хвороба. Це симптом і попереджувальний знак серцевих захворювань.

Симптоми стенокардії

Більшість людей зі стенокардією описують біль або тиск у грудях. Або вони описують відчуття здавлювання чи стискання в грудях. Деякі люди кажуть, що це нагадує розлад травлення. Інші кажуть, що стенокардію важко описати словами. Дискомфорт зазвичай починається за грудиною. Іноді ви не можете точно визначити, звідки походить біль.

Біль/дискомфорт, який ви відчуваєте в грудях, може поширюватися на інші частини верхньої частини тіла. До них належать шия, щелепа, плечі, руки, спина або живіт. Брак кисню до серця може викликати інші симптоми, відомі як «еквіваленти стенокардії». Це симптоми, які ви не відчуваєте в грудях, зокрема:

• втома;
  • нудота або блювання;
  • задишка;
  • сильне потовиділення.

Які існують типи стенокардії?

Існує чотири основних види стенокардії:

• Стабільна стенокардія.
  • Нестабільна стенокардія.
  • Мікросудинна стенокардія.
  • Стенокардія Принцметала (варіантна).

Що викликає стенокардію? Причини та фактори ризику

Зменшення кровотоку до серця (ішемія міокарда) викликає стенокардію. Кілька проблем із коронарними артеріями можуть перешкоджати серцю отримувати достатню кількість крові. До них належать:

• Ішемічна хвороба серця (ІХС).
  • Коронарна мікросудинна хвороба.
  • Спазм коронарних артерій.

Також до факторів ризику належать:

• Збільшення віку. Стенокардія найчастіше зустрічається у дорослих у віці 60 років і старше.
  • Сімейна історія захворювань серця.
  • Куріння.
  • Цукровий діабет.
  • Гіпертонія.
  • Високий рівень холестерину або тригліцеридів.
  • Інші стани здоров'я (хронічна хвороба нирок, хвороба периферичних артерій, метаболічний синдром або інсульт в анамнезі).
  • Відсутність фізичних вправ.
  • Ожиріння.
  • Емоційний стрес.

Лікування та профілактика стенокардії

Лікування направлене на основну проблему серця, яка спричиняє вашу стенокардію. Метою лікування є покращення кровотоку до серця та зниження ризику ускладнень. Загальні варіанти лікування включають:

• Антикоагулянти або антиагреганти для зниження ризику утворення тромбів.
  • Препарати проти високого артеріального тиску.
  • Ліки проти холестерину.
  • Аортокоронарне шунтування (АКШ).
  • Черезшкірне коронарне втручання (ЧКВ), яке також називають коронарною ангіопластикою та стентуванням.
  • Зміна способу життя.

Ви можете допомогти запобігти стенокардії, дотримуючись тих самих змін у способі життя, які використовуються для лікування стенокардії. До них належать:

• Відмова від куріння.
  • Здорове харчування.
  • Уникнення або обмеження алкоголю.
  • Регулярні заняття спортом.
  • Підтримання здорової ваги.
  • Управління іншими захворюваннями, що підвищують ризик захворювань серця.
  • Зменшення стресу.
  • Вживання ліків, призначених кардіологом.