Основні симптоми хвороб серцево-судинної системи

Захворювання серця включають стани, які звужують або блокують кровоносні судини (ішемічна хвороба серця). Це може призвести до інфаркту, стенокардії та деяких інсультів. Захворювання серця також охоплюють стани, які впливають на серцевий м’яз, клапани або викликають аномальні ритми (аритмії). Симптоми серцевого захворювання відрізняються залежно від того, який саме у вас стан.

Симптоми захворювань серця в судинах

Ішемічна хвороба серця – це поширене серцеве захворювання, яке вражає основні кровоносні судини, які живлять серцевий м’яз. Відкладення холестерину (бляшки) в серцевих артеріях зазвичай є причиною ішемічної хвороби серця. Накопичення цих бляшок називається атеросклерозом, який зменшує приплив крові до серця та інших частин тіла. Це може призвести до серцевого нападу, болю в грудях (стенокардія) або інсульту.

Симптоми ішемічної хвороби серця можуть відрізнятися у чоловіків і жінок. Наприклад, чоловіки частіше відчувають біль у грудях. У жінок поряд з дискомфортом у грудях частіше спостерігаються інші симптоми, такі як задишка, нудота та сильна втома.

Симптоми ішемічної хвороби серця можуть включати

• Біль, стиснення, тиск і дискомфорт у грудях (стенокардія).
  • Задишка.
  • Біль у шиї, щелепі, горлі, верхній частині живота або спині.
  • Біль, оніміння, слабкість або холод у ногах або руках, якщо кровоносні судини в цих областях тіла звужені.

Симптоми серцевих захворювань, спричинені нерегулярними серцевими скороченнями (серцеві аритмії)

Серце може битися занадто швидко, занадто повільно або нерегулярно. Симптоми серцевої аритмії можуть включати:

• Біль або дискомфорт у грудях.
  • Запаморочення.
  • Непритомність (синкопе) або близька до непритомності.
  • Тріпотіння в грудях.
  • Запаморочення.
  • Прискорене серцебиття (тахікардія).
  • Задишка.
  • Повільне серцебиття (брадикардія).

Симптоми захворювань серця, спричинені вродженими вадами серця

Серйозні вроджені вади серця зазвичай виявляються незабаром після народження. Симптоми вродженої вади серця у дітей можуть включати:

• Блідо-сіра або блакитна шкіра або губи (ціаноз).
  • Набряклість ніг, області живота або навколо очей.
  • У немовляти задишка під час годування, що призводить до поганого набору ваги.

Менш серйозні вроджені вади серця часто діагностуються лише в дитинстві або в дорослому віці. Симптоми вроджених вад серця, які зазвичай не загрожують життю, включають:

• Легка задишка та втомлюваність під час фізичних вправ або діяльності.
  • Набряк рук, щиколоток або ніг.

Симптоми хвороби серця, спричинені хворобою серцевого м’яза (кардіоміопатія)

Ранні стадії кардіоміопатії можуть не викликати помітних симптомів. Коли стан погіршується, симптоми можуть включати:

• Запаморочення та непритомність.
  • Втома.
  • Відчуття нестачі повітря під час активності або в спокої.
  • Відчуття нестачі повітря вночі при спробах заснути або при пробудженні.
  • Нерегулярне серцебиття, яке відчувається прискореним, стукаючим або тріпотливим.
  • Набряклість ніг, щиколоток або стоп.

Симптоми серцевих захворювань, спричинені проблемами серцевих клапанів (клапанна хвороба серця)

Серце має чотири клапани — аортальний, мітральний, легеневий і тристулковий. Вони відкриваються і закриваються для руху крові через серце. Серцевий клапан може звужуватися (стеноз), негерметично (регургітація або недостатність) або закриватися неправильно (пролапс).

Симптоми захворювання серцевого клапана зазвичай включають:

• Біль у грудях.
  • Непритомність.
  • Втома.
  • Нерегулярне серцебиття.
  • Задишка.
  • Набряклі стопи або щиколотки.

Ендокардит – це інфекція, яка вражає серцеві клапани та внутрішню оболонку камер серця та клапанів серця (ендокард). Симптоми ендокардиту можуть включати:

• Сухий або постійний кашель.
  • Лихоманка.
  • Зміни серцебиття.
  • Задишка.
  • Висипання на шкірі або незвичайні плями.
  • Набряк ніг або області живота.
  • Слабкість або втома.

Якщо ви вважаєте, що у вас можуть бути симптоми серцевої хвороби, запишіться на прийом до свого лікаря.